Як минула сесія Полтавської міської ради у зображеннях та цитатах

5 жовтня у Полтавській міській раді очільник міста скликав сесію. На порядок денний винесли питання, які напередодні сформувала опозиція.

Наші кореспонденти побували на засіданні. Ми поділимося з вами найважливішим найцікавішим.

Отож. На годиннику 10:00. У сесійному залі 25 депутатів із 42. На засідання не з'явилися представники партії «За майбутнє», кілька представників «Партії простих людей» та двоє з екс ОПЗЖ.

На порядку денному важливі політичні питання — про розпуск виконкому, звільнення заступника Олександра Мамая з посади та звернення до Президента щодо заборони московського патріархату в місті.

Однак перед затвердженням порядку денного до Мамая з проханням внести до порядку денного питання про ЖК Європейський квартал, звернулася представниця громади Аліса Коробова. Мер же виступив проти такої пропозиції, аргументуючи це тим, що на нинішньому порядку денному й так достатньо важливих питань. А це може й почекати.

На знак протесту Олександр Федорович прямо у сесійній залі розриває аркуш-прохання від полтавської громади.

Слово бере представник партії «Слуга народу» Юрій Бражник, який не згодний з рішенням Мамая, та і піддає сумніву доцільність того, що Федорович досі мер.

Однак Мамай не піддається вмовлянням щодо зміни порядку денного. Зауважує, що він цю сесію скликав, то він її й розпустить. Що депутати хочуть захопити владу.

На пропозицію представника партії «Слуга народу» Ямщикова покинути сесійну залу, Мамай відповідає категорично — «Не вийду».

Слово бере Едуард Волков (партія «Рідне місто»), говорить, що викликав поліцію, адже мер порушує закон.

Зрештою, до сесійно зали заходять представники партії «За майбутнє». Порядок денний затверджують без додаткових питань. Сесія повноважна. Перше питання, яке виносять на порядок денний — про розпуск виконкому. Різко негативно щодо цього висловлюється Сергій Каплін.

Та й Олександр Мамай не розуміє, чому виконком, який ухвалює рішення на користь? міста потрібно розпустити.

Очільник Полтави звертається до Олександра Удовиченка («Рідне місто»), аби зрозуміти, чим заважає виконком. Апелює до того, що теперішній очільник «Рідного міста» декілька разів перевзувався — був у «Партії Регіонів», змінював політичні вподобання.

Однак дебати закінчуються безрезультатно. Депутатський корпус ухвалює рішення розпустити виконком та звільнити Євгена Ричку.

Далі депутати голосують за низку питань. Усі більш-менш заспокоюються аж поки не підходить черга до питання про заборону церков Московського патріархату. Депутати хочуть подати звернення про заборону Президенту. Однак мер не підтримує цього.

Представник партіє «ЄС» Олександр Дедюхін — він же священник, він же блогер вважає, що діяльність таких церков важливо заборонити.

Уже після виступу депутатам не вистачило голосів, аби відправити звернення до Зеленського. Московському патріархату в Полтаві бути.

Все.

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Полтавська хвиля

Ще з рубрики: "Новини регіону"