ОВА: Мамай не може роздавати продрезерв — це незаконно

Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін прокоментував можливість роздачі продовольчих резервів у громадах Полтавщини.

poltavska-khvilia_xcwi/ycuE32enR.jpeg
Дмитро Лунін

Нагадаємо, що 2 червня на засіданні виконкому у Полтавській міській раді проголосували за те, аби роздати запаси з продрезерву, аби уникнути їхнього псування. Мамай зауважив, що продуктові набори отримають люди пенсійного віку, малозахищені та з інвалідністю. Також, міський голова запевнив, що продуктові набори будуть роздавати в прозорих пакетах без жодної символіки.

Однак час онлайн-брифінгу з журналістами 7 липня Дмитро Лунін розповів про те, що продрезерв не можна роздавати без вагомих на те причин. Причиною може бути лише ризик оточення та загроза окупації:

«Ми повинні діяти за законом. Продрезерв можна роздавати тільки в двох випадках: або окупація або ризик оточення. Його основна мета — запобігти голоду на території внаслідок надзвичайних ситуацій або бойових дій. Якщо буде окупація або ризик оточення — тоді ми можемо роздавати продрезерв, той, який розрахований на рівні області та на рівні громад».

Якщо кінцевий термін зберігання продуктів з продрезерву підбігає до кінця, то власник зобов'язаний продати ці продукти та на ці кошти закупити нові і поповнити резерв:

«Коли продукція продрезерву збігає до кінця строку використання, то власник зобов'язаний її продати та на ці кошти закупити/поповнити продрезерв. Інших напрямків немає. Я впевнений, що ніхто не має порушувати закон. Тим більше у нас воєнний час і такого не має бути. Тому я стою на стороні закону».

Також Лунін повідомив журналістам, що на минулому тижні Держпродспоживслужба закінчила перевіряти громади Полтавщини на факт порушення умов зберігання продрезервів.

За словами начальника Полтавської ОВА, у Полтавській ТГ перевірили 72 місця зберігання і в перевіряльників були зауваження.

Так, деякі місця збереження Полтавської ТГ мають підвищену температуру, або ж підвищену вологість.

Наприклад у Щербанівській ТГ, в одному з навчальних закладів, продрезерв зберігався у спортивній залі, що призвело до підтікання банок через високу температуру зберігання. А у Великорублівській громаді продукти зберігалися у підвалі з підвищеною вологістю. Там виявили сліди іржі на банках. В обох випадках продукти замінили на нові.

Нагадаємо, що полтавська міська влада планує роздати продрезерв малозабезпеченому населенню.


Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар