Український бізнес можуть карати за роботу під час повітряної тривоги

До Верховної Ради України внесли законопроєкт, у якому пропонують карати бізнес за роботу під час повітряної тривоги.

poltavska-khvilia_xcwi/5vD88we7g.png

Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради.

Як зазначається у пояснювальній записці до проєкту, з початку повномасштабної військової агресії, населені пункти України систематично зазнають ракетних ударів. Прифронтові міста і села страждають від бомбардувань, артилерійських та мінометних обстрілів.

Разом з тим, чинне законодавство України у сфері цивільного захисту передбачило чіткий алгоритм поведінки громадян. Після отримання оповіщень, громадяни мають діяти відповідно до наданих інструкцій та правил цивільного захисту. Зокрема, припинити роботу та вжити необхідних заходів безпеки.

«Зважаючи на те, що ціллю ворога стають об’єкти цивільної інфраструктури, торгові центри, дитячі садочки та школи, після повідомлення про повітряну тривогу або іншу небезпеку, негайна зупинка роботи таких закладів з подальшою евакуацією людей, максимально допоможе зберегти людські життя», – йдеться в документі.

Але не всі заклади перестають працювати. Саме тому проєкт закону пропонує доповнити чинну редакцію Кримінального кодексу України новою статтею 270-2 та встановити кримінальну відповідальність.

Покарання пропонують визначити у вигляді:

  • Штрафу від 17 до 51 тисячі гривень;
  • Виправних робіт на строк до 2 років;
  • Обмеження волі на строк до 3 років.

У разі повторного порушення або якщо воно спричинило загибель людей, передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.

Зараз за правопорушення у сфері цивільного захисту встановлена адміністративна відповідальність – штраф до 5,1 тисячі гривень.

Нагадаємо, у Кременчуці пенсіонерка отримала 4 роки умовно за «лайки» окупантам.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар