Як полтавцям уберегтися від ожеледиці: прості поради

Щодня ми ходимо на роботу, навчання, за покупками чи щоб зустрітися з друзями. А оскільки далеко не всі дороги та тротуари Полтави розчищають і посипають, ми підготували кілька способів, як не стати жертвою ожеледиці.

poltavska-khvilia_xcwi/FEn-jM17g.jpeg
(Фото — www.slovoidilo.ua)

Перше правило — обирайте взуття на низьких підборах з рельєфною мікропористою чи іншою м'якою підошвою. Це має забезпечити стійкість.

Дехто радить прикріплювати до підошви поролон, лейкопластир, ізоляційну стрічку або натерти її наждаковим папером. Але такі способи псують взуття, тому чи користуватися ними, вирішуйте самі.

Значну роль відіграє також те, як ви ходите:

  • пересувайтесь повільно, не тримайте руки в кишенях, злегка зігніть ноги;
  • ступайте на всю підошву.

Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом і можуть бути погано закріплені. Не проходьте близько до будівель і дерев, адже можливе падіння буруль, снігу чи льодових брил.

Людям пенсійного віку в ожеледицю краще взагалі не виходити з дому, але за потреби, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом.

Якщо відчуваєте, що падаєте, відразу присядьте. Це допоможе втримати рівновагу або хоча б зменшити висоту падіння. У момент падіння напружте м'язи, і доторкнувшись до землі, перекотіться на бік. Це пом'якшить удар.

Якщо ви все ж таки впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини чи набряки — терміново зверніться до лікаря. Інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.

Нагадаємо, що цьогоріч полтавець зламав хребет через ожеледицю.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар