Заметені двори та «каша» на дорогах: що коїться у Полтаві після снігопаду. ФОТО, ВІДЕО

Після учорашньої негоди, 29 грудня Полтава заметена снігом. Проте не все так погано: центральні вулиці міста розчищені, тож, можливо, великих заторів вдасться уникнути.

poltavska-khvilia_xcwi/MjgoL7A7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/ZA3oLn0ng.jpeg

28 грудня, в обід, у Полтаві почався снігопад, який тривав до вечора. Місто виявилося неготовим: автівки, тротуари, дороги — усе замело. Добратися з роботи додому вчора — був справжній квест.

«Близько години з центру до Юрівки (мікрорайон Полтави - авт.) їхав. Переді мною кілька машин вгрузли в сніг, бачив навіть, як люди з'їжджали на узбіччя, виходили з машин та йшли пішки. Снігоприбиральної техніки не бачив взагалі», — розповідає полтавець Володимир.

Те, що снігоприбиральної техніки не було видно — не дивно. Станом на 17:00, за словами спеціалістки відділу оперативного реагування, яка представилася Альоною, по місту їздило лише «шість одиниць техніки і три МТЗ».

На противагу інформації від відділу оперативного реагування, заступник Полтавського міського голови з питань ЖКГ Євген Ричка повідомив, що вчора місто прибирали з 10:30. За його словами, тоді на лінію виїхало перші 5 одиниць техніки для посипання аварійних ділянок доріг. А з 13:00 кількість техніки було збільшено.

«З 16 години додали ще техніку на дороги і тротуари для очищення від снігу та посипання піщано-сольовою сумішшю. Не дивлячись на залучену кількість техніки як комунальної, так і підрядної, вона потрапила у затори разом з іншими авто і не могла виконувати свої функції. Після розвантаження міста від авто, вся техніка в повній мірі змогла виконати свою роботу, сформували колони та до 5 ранку всі магістральні дороги були очищені. Всього працювало 42 одиниці техніки», — розповідає Ричка.

І доки заступник міського голови звітує про очищені магістральні дороги, на Маршала Бірюзова в районі школи №11 чергова ДТП через сніг. Читач надсилає відео, як на сніговій каші несе пасажирський автобус, а той чіпляє попутні авто.

За словами Євгена Рички, працівники ЖЕО-2 допомагають очищати тротуари з середини ночі. Спальні райони продовжать очищати вдень, «оскільки вночі неможливо через велику кількість авто у дворах та біля узбіччя».

poltavska-khvilia_xcwi/uOSJL7Ang.jpeg

Як пише заступник голови з питань ЖКГ, штаб з ліквідації наслідків негоди працював вночі, перевіряв вулиці та корегував маршрутні листи підрядникам.

poltavska-khvilia_xcwi/NannTn07g.jpeg

Що ж в місті насправді?

29 грудня «Полтавська Хвиля» пройшлася вулицями міста, побувала у кількох мікрорайонах, перевірила парки та поспілкувалася з полтавцями, які дуже «задоволені» наслідками негоди.

poltavska-khvilia_xcwi/xttzPn07R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/z0wzE7AnR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/7AWiE70ng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/G25mP707R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/Ib2BYn0nR.jpeg

Центр

Сьома година ранку. На вулиці ще темнувато. На почищених центральних дорогах іноді проїжджають поодинокі автівки. Подекуди чути скрегіт гальм — під шаром зчищеного снігу утворився лід, тому автівки заносить, їм важко зупинятися та стартувати.

poltavska-khvilia_xcwi/wY2YL7A7R.jpeg

Якщо по головних дорогах міста ще їздити можна, то на виїздах з дворів усе набагато гірше: снігоприбиральна техніка нагорнула з доріг купи снігу, де тепер автівки буксують автівки.

poltavska-khvilia_xcwi/zaJGE707g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/xFeMP7AnR.jpeg

Яскравими плямами на сірому фоні видніються жилетки комунальників — ті з самого ранку прибирають сніг на тротуарах та прокопують доріжки на Алеї героїв.

poltavska-khvilia_xcwi/3-57EnA7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/dffnE7A7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/JcmTE707R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/1_k4E70ng.jpeg

У парках їздять невеликі тракторці. Аби посунути ковшем сніг, МТЗ доводиться щоразу набирати розгін.

poltavska-khvilia_xcwi/W7JPYnAng.jpeg

У Березовому сквері вже почищено і теж силами комунальників. Зараз там вже по вичищених вузьких доріжках гуляють з собаками. Іноді на поворотах тваринок навіть не видно через великий шар снігу.

poltavska-khvilia_xcwi/XWosL7A7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/YbjyYn0ng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/RBN8LnAnR.jpeg

Поділ та Левада

Ситуація у спальних районах гірша, ніж в центрі. Двори тут заметені, а на дорогах — каша зі снігу та грязюки.

poltavska-khvilia_xcwi/LD3NEn07g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/l03NEnA7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/ovHSPnA7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/_qESE7AnR.jpeg
«І хто це має чистити? Я?», — обурюється полтавка, яка чистить доріжки біля магазину, у якому працює.
poltavska-khvilia_xcwi/bLVHE707g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/QvUDPnAng.jpeg

Магазин знаходиться на невеликому риночку, тож сюди комунальники ще не дійшли. Вони прибирають біля узбіччя, поруч із світлофором.

poltavska-khvilia_xcwi/OAhvPnA7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/DHn5X707R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/HprOE7AnR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/VA9dE707g.jpeg

Зигіна

Судячи з того, які купи снігу лежать на узбіччях, снігу тут випало навіть більше, ніж у центральній частині Полтави. Перейти такі насипи — дуже важко, тож якщо ви вийдете десь із машини, будьте готові пройтися у пошуках розчищеної доріжки до тротуару.

poltavska-khvilia_xcwi/DKoFP707g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/PBoFE707g.jpeg

Тротуари тут чисті, а тонкий шар снігу, що лишився після техніки, вже втрамбований людьми. Поруч із магазином та на ринку прибирають люди, що там працюють. Усі з лопатами — саморобними чи придбаними, мітлами. Біля одного із м'ясних магазинів бруківку чистять невеликою щіткою.

poltavska-khvilia_xcwi/8H7cP707g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/w_GcE70ng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/uJ75EnAnR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/R175E707g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/kUG5P70ng.jpeg

До слова, що помітили:

  • у всіх мікрорайонах, де ми були, зупинки теж розчищені. Навіть втоптаний сніг, і той розбили на шматки та поскладали поруч;
poltavska-khvilia_xcwi/prycEnAng.jpeg
  • по всьому місту снігом позасипало люки, тож слід бути обережними;
poltavska-khvilia_xcwi/SCH2PnA7R.jpeg
  • у деяких місцях сніг вичовгали до стану ковзанки, тож треба дивитися під ноги;
  • водіям, по можливості, слід уникати поїздок спальними районами — через те, що там не прибирали та ще й досипали туди снігу з головних доріг.
poltavska-khvilia_xcwi/BesoE7A7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/558TPnA7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/9KUoP70ng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/NbUoEnA7R.jpeg

Замість висновків

Негода у Полтаві значно ускладнила життя містянам. І не лише комунальникам чи водіям — пішоходи теж ледве добираються туди, куди їм потрібно.

poltavska-khvilia_xcwi/vD5AEnA7g.jpeg

А якщо снігу насипле ще — вчорашньої техніки точно не вистачить. Навіть якщо та працюватиме без перестанку.

Нагадаємо, що вчора ми писали про те, як Полтава змагається з негодою

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар