Затори, ожеледиця і неприбраний сніг: як Полтава змагається з негодою. ФОТО

Автівки, що ледве рухаються, замотані у шарфи люди, які не встигають прикрити обличчя від вітру, і сніг — багато снігу — повсюди. 28 грудня у Полтаві вхурделило.

«Полтавська Хвиля» вийшла на головні вулиці Полтави і перевірила: чи працює снігоприбиральна техніка в місті і як взагалі Полтава справляється зі вже-не-першим у цьому році снігом.

poltavska-khvilia_xcwi/IhL1pZA7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/W4fJtW07g.jpeg

Перше, на що звертаєш увагу на вулиці, — це те, що майже нічого не видно. Сніг падає стіною, знижуючи видимість до кількох метрів.

poltavska-khvilia_xcwi/JiIrhWA7g.jpeg

Поодинокі пішоходи йдуть з опущеними головами та насунутими капюшонами — прикривають обличчя від вітру, який нещадно лупить по щоках та лобі, заліплюючи снігом очі.

poltavska-khvilia_xcwi/BqSL2ZA7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/oGCYhWAnR.jpeg

Під шаром снігу на тротуарах — лід, тож рухатися треба дуже обережно. Тільки-но розслабляєшся, твоя нога вже кудись їде, а ти хапаєшся за все, що завгодно, аби не впасти.

poltavska-khvilia_xcwi/K-a1pZ07g.jpeg

На дорогах — ще гірше. Мало того, що у водіїв дуже обмежена видимість через снігопад, так ще й ожеледь ускладнює рух.

poltavska-khvilia_xcwi/xfE1pZ07g.jpeg

Через це автівки рухаються дуже повільно, і по всьому місту утворилися затори.

Також є вже і перші «жертви» негоди.

poltavska-khvilia_xcwi/8EUf2W07R.jpeg

Загалом, за годину «прогулянки» головними вулицями міста кореспонденти «Полтавської Хвилі» не побачили жодної снігоприбиральної машини. Лише людей, які своїми силами змагалися з негодою.

poltavska-khvilia_xcwi/TVy6hZ07g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/wdbJpW07R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/PpP1pW07g.jpeg
«Техніка на дорогах вже їздить. Скоро ми опублікуємо відео на фейсбуці», — запевнив заступник «Полтавській Хвилі» міського голови Полтави з питань ЖКГ Євген Ричка. Але на питання про те, скільки цієї техніки і де саме вона їздить — він не відповів, сказав, що на нараді.
poltavska-khvilia_xcwi/GoY1pZ0ng.jpeg

У свою чергу, Телеграм-канал «Фонтанзамільйон» сьогодні, 28 грудня, повідомив, що «снігоприбиральна техніка чомусь стоїть в загонах. На інтерактивній карті видно, що машини ДБК Квант сидять на базах — асфальтному заводу і Терешках. Так що очікуйте ввечері транспортний колапс. Краще зараз вийти з роботи, щоби пішечком до вечора добратися додому».

poltavska-khvilia_xcwi/Ne30oWA7g.jpeg

Як прокоментував Денис Скриль, прессекретар державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області», на чиї карти послалися у вищеназваному телеграм-каналі, дані з карти не мають до Полтави відношення.

«По-перше, у нас немає розбивки на підрядника. По-друге, відображається техніка, яка прибирає область, а не місто. Зараз на дорогах (від Агенства - авт.) працюють 86 чоловік, кількість техніки — 61 шт. За вихідні працювало 54 людини, техніки — 49 штук. Наразі підрядники готують резерв для підсилення», — повідомив прессекретар.

Аби дізнатися врешті-решт, чи прибирають Полтаву, ми зателефонували у відділ оперативного реагування.

«Наразі 6 одиниць техніки і 3 МТЗ», — повідомила спеціалістка відділу, яка представилася Альоною.

Чи вистачить такої кількості техніки для всієї Полтави? Питання риторичне.

Більше того, така кількість дивує, враховуючи те, що Полтава витрачає на прибирання вулиць майже як Харків й у 7 разів більше за Кременчук. За 5 років на це пішло 700 млн грн. Про це повідомили у виданні «Полтавська Думка».

Як зауважує журналіст Максим Самойдюк, лише 2021 рік Полтава з «ДБК “Квант”» уклали договір на 280 млн грн, а за 9 місяців підприємство вже отримало 122,3 млн грн з бюджету міста. Тобто за 10 місяців підрядник освоїв на прибиранні Полтави майже таку ж суму як витрачають на прибирання Чернігів, Суми та Кременчук за рік разом взяті. Той же Харків у 2021 році уклав договір зі своїм же КП, яке має отримати за прибирання 268 млн грн.

Отже, як бачимо, на прибирання Полтава не шкодує грошей. Проте, на жаль, кошти витрачаються, а результатів поки немає. Ну що ж, поживемо-побачимо.

Нагадаємо, що на дороги Полтавщини виїхало 130 снігоприбиральних машин

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар