Як у Полтаві працює перший в місті Ветеранський центр

29 червня у Полтаві офіційно запрацював Ветеранський центр. Це комунальний заклад, в якому допомагають ветеранам та ветеранкам, військовим та їхнім родинам.

Головне завдання центру – надання інформаційних та консультативних послуг. Працюють з такими запитами: юридична та психологічна допомога, фізична реабілітація, супровід.

poltavska-khvilia_xcwi/cl8fSalIR.jpeg

Ми завітали до Ветеранського центру, щоб дізнатися, якими послугами можна скористатися та як працює центр у свої перші тижні після відкриття.

Простір Ветеранського центру

Ветеранський центр облаштували у самому центрі Полтави, з тильного боку міської ради, де раніше був ЦНАП. Центр зонували на дві частини. У першій кімнаті гостей зустрічають дві кейс-менеджерки: Леся Яланська та Анна Галенко.

poltavska-khvilia_xcwi/VLhsIa_Sg.jpeg
Анна Галенко та Леся Яланська
poltavska-khvilia_xcwi/9JEhN-_SR.jpeg
Анна Галенко
«Тут клієнт знайомиться та в ході розмови, кейс-менеджери з’ясовують його проблему та запит. Після цього наші фахівці з’ясовують як можна розв'язати цю проблему», – ділиться з нами заступник директора Ветеранського центру Дмитро Шевченко.
poltavska-khvilia_xcwi/ZvOlIalIR.jpeg

У першій зоні облаштована зала очікування, де відвідувачі можуть зачекати у разі великої черги та випити води, чаю чи кави. Ми чергу не застали, але щодня до фахівців звертаються близько десяти ветеранів.

Головна зала центру

За гостьовою кімнатою нас зустрічає головна зала. Це основний простір Ветеранського центру. Тут працює команда центру: кейс-менеджерка Оксана Кошман, івент-менеджерка Лілія Матвійчук, юристка Олеся Войтова, проєктна менеджерка Марина Герасименко, бухгалтер Світлана Єрмоленко, директор центру Артем Ліфрідов та його заступник Дмитро Шевченко.

poltavska-khvilia_xcwi/JqI3Sa_Ig.jpeg
Головна залу центру
poltavska-khvilia_xcwi/ASKZHa_IR.jpeg

Головна зала доволі простора, адже у ній не тільки консультують відвідувачів, а й проводять заходи для ветеранів та організовують зустрічі з партнерами.

«Тут є штора, за допомогою якої можна відділити простір, щоб в цій зоні могла працювати кейс менеджерка з клієнтом, а в іншій зоні можна було проводити захід», – розповідає Дмитро Шевченко.
poltavska-khvilia_xcwi/9bF6I-lSR.jpeg

Центр працює таким чином, щоби не створювати великих черг. Поки у першій залі всі кейс-менеджери працюють з клієнтами, у головній залі менеджерка Оксана Кошман може приймати інших відвідувачів. Отож, водночас у центрі можуть надавати допомогу трьом ветеранам.

Як у центрі працюють з ветеранами

У Ветеранському центрі працюють три кейс-менеджерки, які визначають потреби відвідувачів та намагаються розв'язувати їхні проблеми та запити.

«Ми починаємо зі знайомства. Ветеран ділиться своїми потребами та запитами, ми оброблюємо його проблему та намагаємося її вирішити», – розповідає кейс менеджерка Леся Яланська.
poltavska-khvilia_xcwi/kPYRN-_IR.jpeg
Кейс-менеджерка Леся Яланська

Якщо ж на місці не можуть закрити запит ветерана, йому допомагають зв’язатися з організаціями, які займаються його питанням. У цьому допомагає співпраця та меморандуми Ветеранського центру з іншими соціальними службами та благодійними організаціями.

«Якщо проблема ветерана не вирішилася на місці, то ми беремо його контакт і відстежуємо чи вдалося вирішити це потім», – говорить кейс-менеджерка центру Оксана Кошман.
poltavska-khvilia_xcwi/gtVnN-lIg.jpeg
Кейс-менеджерка Оксана Кошман

Термін розв'язання проблеми, з якою звертається людина може бути різним, це залежить від специфіки запиту.

«Буває таке, що запит одноразовий, тобто людина прийшла й одразу отримала відповідь на питання, а бувають випадки, коли запит потребує детального вивчення і більше часу», – ділиться Оксана Кошман.

До прикладу, питання про отримання пільг та виплат в більшості випадків фахівці можуть розвʼязати за один візит. Однак, що стосується питань реабілітації менеджерки можуть вирішувати трохи довше.

Які послуги надають у Ветеранському центрі

Центр працює для ветеранів, родин військовослужбовців, а також для рідних полеглих захисників України. Головна мета – допомагати розв'язувати проблеми, з якими приходять люди до центру.

poltavska-khvilia_xcwi/XXYVNa_SR.jpeg

У центрі надають такі послуги:

  • консультації щодо пільг і оформлення документів;
  • психологічна та юридична допомога;
  • фізична реабілітація у партнерстві з профільними закладами;
  • супровід;
  • організація дозвілля.
«Коли приходить людина, то у неї насправді всі проблеми ідуть в комплексі: це і питання по виплатах, і в ході розмови потім виявляється, що необхідна і юридична і психологічна консультація», – пояснює кейс-менеджерка Оксана Кошман.

Психологічну допомогу, поки що, ветеранам надають не на місці, а перенаправляють на організації, з якими налагоджена співпраця, адже у центрі ще немає штатного психолога. Проте, за потреби, всі кейс-менеджерки можуть надати першу психологічну допомогу на місці.

Найпоширеніші запити

Оздоровлення та реабілітація – найпоширеніші запити у роботі. Фахівці вже мають успішні кейси, коли зверталися ветерани із таким запитом й центру вдалося організувати лікування.

«Для нас інклюзивність є одним із пріоритетних напрямків. Також будемо в діяльності нашого центру акцентувати на тому, щоб співпрацювати з відповідними службами й покращувати доступність у нашому місті, бо з цим зараз проблеми», – зазначає Дмитро Шевченко.
poltavska-khvilia_xcwi/81uaHalIg.jpeg
Дмитро Шевченко

За словами Лесі Яланської, приходять до центру, як із питаннями про демобілізацію, так із питаннями щодо оформлення різних документів.

poltavska-khvilia_xcwi/je8vNalIg.jpeg

«Ветеранська спільнота – родина»

У центрі проконсультувати й допомогти можуть не лише кейс-менеджерки. З ветеранами також говорять ексвійськові Артем Ліфрідов та Дмитро Шевченко, які нині очолюють центр та розуміють, з якими складнощами зіштовхуються захисники.

poltavska-khvilia_xcwi/DRVFHalSg.jpeg
Очільник центру Артем Ліфрідов
poltavska-khvilia_xcwi/dwHcHalSR.jpeg
Заступник директора центру Дмитро Шевченко
«У нас немає такої людини, яка скаже, що вона нічого не розуміє і не може допомогти, ми всі у контексті й всі можемо проконсультувати. Ветеранська спільнота – це родина, тому всім допомагаємо», – говорить Дмитро Шевченко.
poltavska-khvilia_xcwi/BtJJNa_SR.jpeg

Ветеранський центр працює по буднях з 8:00 до 17:00 за адресою вул. Соборності, 36 (вхід до Центру зі сторони Студентського скверу імені Андрія Орлова).

Марія Тристан

Ще з рубрики: "Тексти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар