Яким буде цьогорічний фестиваль борщу - програма заходу

14 серпня 2021 року на Полтавщині відбудеться традиційний фестиваль «Борщик у глиняному горщику».

Про програму заходу написала на своїй сторінці у Facebook організаторка і етнологиня Олена Щербань. За її словами, родзинками цьогорічного фестивалю окрім вісімдесяти видів борщиків, будуть шпундри з буряками, свіжини, кручеників, качаної каші, вісім різновидів весільних короваїв, живого хліба та унікальні майстер-класи.

Місце проведення – ЕтноСадиба-музей “Лялина Світлиця” у Опішні, вул. Партизанська, 19. Фестиваль розпочнеться о 8 годині і триватиме до 20. Щодвігодини дегустуватимуть борщі.

Фестиваль-квест популяризує Полтавщину як осередок народної гастрономії та органічної їжі та має на меті зробити полтавський край осердям гастрономічного туризму та повернути традицію спільного гуляння.

Мета Фесту-Квесту: вивчення традицій, правил приготування, рецептури, регіональних особливостей борщотворення, популяризація і реанімація культурних традицій Полтавського регіону, утвердження духовних, морально-етичних та естетичних цінностей українського народу, виховання в дітей і молоді любові до сім’ї, роду та держави, пропагування здорового способу життя, змістовного активного відпочинку, дбайливого ставлення до довкілля, залучення молоді до вирішення проблем територіальних громад у проектний спосіб.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ: 8ºº – 13 ºº – приготування БОРЩІВ у горщиках у печах за оригінальною народною рецептурою Учасниці з Полтавщини, Черкащини, Житомирщини, Запоріжчини, Київщини – готуватимуть по ТРИ різновиди БОРЩУ в трьох глиняних горщиках одночасно:  1. Борщ скоромний (з м’ясцем, звичний для родини даної учасниці, в чомусь «удосконалений» нею); 2. Борщ пісний (такий, що готують для родини часто); 3. Борщ особливий (за маминою, свекрушиною, бабусиною, тобто апробованою часом, технологією приготування). А також гостей очікує оригінальний БОРЩИК з вудженою перепілочкою.

ПАРАЛЕЛЬНО з приготуванням борщів з 09ºº – 19ºº – відбуватиметься реконструкція восьми фрагментів народного весілля: ЕТНОдійство в особах, в ролях, значить. З відповідними костюмами, антуражем, танцями, піснями, музиками. Повністю покажуть обряд випікання весільного короваю. УЧАСНИКОМ ЕтноВЕСІЛЛЯ може стати КОЖЕН БАЖАЮЧИЙ, без вікових і статевих обмежень.

10.00 – урочисте відкриття Восьмого міжнародного гастрономічного НАРОДНОГО фестивалю-квесту «Борщик у глиняному горщику 2021»

З 09.00 – до 18.00 презентація хлібної закваски, виготовлення, дегустація бездріжджового ХЛІБА від Світлана Прохорчук Впродовж дня – особливе святково-обрядове дійство «СПАСОВА БОРОДА» – навчимося її скрутити, завити- прикрасити, проведемо обряд «розчісування» та «відмивання» Спасової бороди від меду. Оберемо дівоньку-маківоньку, молодицю-жартівницю, ласуватимемо шуликами по-опішнянськи, співатимемо пісень про криницю, мак, городину та проведемо обрядові дії з маком, квітами та водою.

10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00 – презентація борщів учасницями, ДЕГУСТАЦІЯ БОРЩІВ

18.30 ºº – УРОЧИСТОСТІ: оголошення переможців, вручення призів, підведення підсумків Фестивалю-Квесту

ПАРАЛЕЛЬНО з цим відбуватимуться:

08.00 – 19.00 – майстер-класи для дітей та дорослих. Майстер-класи з гончарства від відомих на всеньку Україну Гончарів – Олександр та Анатолій Шкурпела Арт-програма …..Весільні ДИВНІ від Людмила Галий Петриківський розпис дегустація 80 різновидів(!) конкурсних борщів, приготованих у глиняному горщику за стародавніми рецептурою і технологією, принесених чи привезених учасницями із Опішні, Зінькова, Великої Павлівки, Попівки…….;участь у майстер-класах по приготуванні борщу; можливість спілкування з надзвичайно цікавими інформаторками стосовно традиційно-побутової культури українців;можливість почути та побачити цікаві моменти стосовно традиційної культури харчування українців; доступна рецептура автентичних борщів;«фото-полювання» по фестивалю (зібрані фото матеріали по фестивалю будуть брати участь у конкурсі на найкраще фото, який відбудеться через тиждень після Фесту

Під час Фесту-Квесту є унікальна нагода поласувати БОРЩАМИ, приготованими на кабиці, та іншими традиційними для Полтавщини стравами і напоями: Борщик з карасиками Борщик з галушечками Борщик із грушками Вареники з капусткою до сметани Вареники з картопелькою до сметаниГалушечки полтавські Каша качана – обрядова весільна Крученики з горіхами Вергуни Гречаники Шулики з маком та медом Сирівець Узвар Шпундра з буряками Свіжина від Федюна

20.00 – закриття Фестивалю-Квесту

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар