Історія нашої війни, написана мемами: як українці жартують, аби подолати стрес

Сядьте зручно. Вдихніть. Заплющте очі та згадайте три історії з 24 лютого, які шокували найбільше. Що це? Маріупольський драмтеатр, вибух у Дніпрі, захоплення острова Зміїний? Ви задумувалися як змогли пережити ці події, що допомогло вам не зійти з розуму?

poltavska-khvilia_xcwi/BCt2XT1Vg.jpeg

Авжеж, самоконтроль, підтримка рідних, потреби ЗСУ, які допомагаєш закрити, відсутність інтернету, щоб не мати змоги читати новини та меми. Так, так, смішні картинки, які дозволяли подивитися на події під іншим кутом зору. Згадайте, як вони підбадьорювали в перші дні і як тримають в тонусі нині?

Ми запрошуємо вас у мандрівку відомими українськими мемами за допомогою яких майбутні покоління, можливо, будуть вчити історію.

Пам'ятаєте 24 лютого 2022 року. Що ви тоді відчували зранку? Жах, паніка, нерозуміння того, що робити, у голові крутилися думки про те, що зараз роблять інші, як поводять себе військові. Ми всі безперестанку читали новини про вибухи, захоплені міста та перших убитих, аж поки не почули : "Рускій воєнний карабль — іді нахуй". Саме ця фраза стала символом незламності країни. Об'єднала всіх нас і показала російській армії, як її тут чекають.

poltavska-khvilia_xcwi/m_ZT0Z04R.jpeg

Схожими фразами-мемами стали також "Доброго вечора, ми з України", яка вказувала на національну приналежність і бажання боротися. Вислів став популярним настільки, що з ним почали створювати одяг, сувеніри, настільні ігри та інше.

poltavska-khvilia_xcwi/g28YAZAVg.jpeg

Вислів "Все буде Україна" ототожнює нашу країну з добром. Все буде Україна = Все буде добре. Цей словесний мем дає людям надію та сили, аби наблизити перемогу.

poltavska-khvilia_xcwi/ELL8AWA4R.jpeg

Після нападу росіян за допомогою мемів ми дізнавалися про сили спротиву серед цивільних. І якщо через потік новин інформація запам'ятовувалася погано, то за допомогою картинок її й досі береже наша підсвідомість.

Далі пропонуємо вам меми, які описують відомі події. Підписувати їх не будемо. Для інтриги, так би мовити.

poltavska-khvilia_xcwi/_gX5prTVg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/LQi8prTVg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/1pAUtroVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/aCq5AZ04g.jpeg

За дослідженнями, яке робили TEXTY.ORG найбільша хвиля мемів була пов'язана із затриманням Віктора Медвечука.

Не менш популярними стали картинки з відомими політиками, військовими та громадськими діячами.

Меми допомагають не тільки легко запам'ятовувати події та ретранслювати інформацію про себе на весь світ, а ще й тримати себе в тонусі.

За допомогою мемів ми легко показуємо власне ставлення до тієї чи іншої події, не використовуючи слова. Бо погодьтеся, інформації нині і так забагато.

До того ж, те над чим ми сміємося нас зближує і згуртовує. Крім того, за допомогою мемів українська нація формує своє бачення себе ж як винахідливих, безстрашних і сильних людей, які пишаються своєю ідентичністю. І транслює це світові.

До речі, існує теорія, що гумор — це ігрова форма агресії, тож за допомогою мемів ми маємо безпечний спосіб позловтішатися над ворогами.

Це допомагає знімати напругу, покращує настрій, перенаправляє фокус уваги. Сміх розсіює страх і тривогу. Те, над чим ми пореготали, уже не видається катастрофою.

poltavska-khvilia_xcwi/whVrao1Vg.jpeg

До того ж, жартуючи, ми ставимо себе в позицію діяча, а не жертви.

poltavska-khvilia_xcwi/VuFGGNJVR.jpeg

А жарти із нотками самоіронії слугують щепленням від" зіркової хвороби". В той час, коли весь світ говорить про героїчність українців нам потрібно не задирати носа.

Отож, смійтеся, любі українці. Діліться своїми мемами з іншими, створюйте, креативте і боріться зі стресом у такий спосіб, який вам точно допомагає. Ну і звичайно, кидайте ескізи до мемів на честь майбутньої перемоги!

poltavska-khvilia_xcwi/5FPKpOJ4R.webp

Редакція «Полтавської хвилі» зібралася, щоб писати не лише швидкі новини, але й хороші та корисні тексти для розумних людей. Підготовка деяких текстів займає тижні або й місяці. А матеріали з фронту завжди супроводжуютьсч ризиком для життя. Але ми віримо, що наша робота допомагає змінювати країну та суспільство на краще. Погані тексти — це швидко й дешево. Хороші — довго й дорого.

Щоб робити хороші, нам потрібна ваша допомога.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Тексти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар