Каналізаційні колектори Полтави зношені на 90% (відео)
Більшість каналізаційних колекторів у Полтаві збудовані ще у минулому столітті. Під впливом корозії мережі піддаються руйнуванню. Нині зношеність каналізаційних колекторів сягає 90%.
Так званий колектор «Сади» вважається одним із найбільших колекторів, що перебуває на балансі «Полтававодоканалу». Через нього проходять стоки від більшої частини міста, а далі потрапляють на головну каналізаційну станцію.
Наразі мережі цього колектора вважаються аварійними. Причина у корозії, яка зруйнувала залізну трубу. Залишився лише бетонний жолоб, по якому течуть відходи.
Частину робіт на суму 15 млн грн профінансували з екологічного фонду. Хоча загальна вартість сягає 40 мільйонів.
«Сподіваємося, що наступного року нам виділять гроші на ремонт зазначеного об'єкта. Загалом у нас буде пропрацьована програма, по якій будемо звертатися в обласну раду, міську для можливості співфінансування з ремонту наших тимчасових каналізаційних станцій і колекторів», — говорить в.о. генерального директора «Полтававодоканалу» Микола Третяк.
Неабияку протяжність має колектор, що пролягає через вулиці Дорошенка, Глібова та Решетилівську. Його збудував Полтавський автоагрегатний завод у 60-х роках минулого століття. Ремонт мереж цього каналізаційного колектора оцінюють у 200 млн грн. Утім через брак коштів нині комунальники проводять підготовчі роботи.
«Тут значний кілометраж. В ідеалі треба робити покроково, поки повністю не буде замінено колектор. Це підготовчі роботи. Далі можна буде прокладати по вул. Дорошенка, замінювати аварійну ділянку. Цей колектор перекачує 20% стоків Полтави. Тому він один з основних», — каже Микола Третяк.
Майстер дільниці Юрій розповів, що колектор зношений на 70%. Наразі комунальники розкопують мережі, адже згнила частина труби:
«Займаємося ремонтом напірного колектора. Поїла корозія. Колектор зношений на 70%. Триває заміна. Думаю, ще тиждень і закінчимо».
Від впливу корозії також зруйнувався колектор «Лтава». Нині по протяжності цих мереж утворилося сім провалів. За словами в.о. генерального директора «Полтававодоканалу», у підприємства немає коштів для ремонту.
«Колектор починається з вул. Гребінки і тече сюди до диспансеру. На ньому також склалася аварійна ситуація. Сюди поступає десь третина стоків від споживачів з міста. Важко сказати (щодо вартості ремонту, — ред.). Потрібно розрахувати проєкт».
Завершують ремонтні роботи на колекторі на вул. Раїси Кириченко. Тут у травні цього року утворилося провалля через зруйнований колодязь. Комунальники були вимушені спершу тимчасово, а згодом повністю перекрити вулицю, щоб почати ремонт.
«Тривають уже земляні роботи. Сподіваємося, що найближчим часом укладемо щебінь і асфальт. Роботи ведуться безперестанку», — коментує Микола Третяк.
За його словами, цей колектор збудували у 1983 році. На ремонт «Полтававодоканал» залучив кошти з міського бюджету. Загалом для ремонту аварійних колекторів міськрада виділила 10 млн грн. На ремонт колектора на вул. Раїси Кириченко витратили близько 1,5-2 млн грн.
«Плануємо ще не довше двох тижнів. Але самі розумієте, що важко спрогнозувати. Це буде залежати від погодніх умов».
Також комунальники планують залучити кошти на ремонт колектора на вул. Театральна. Наразі на місці провалу встановили тимчасову каналізаційну насосну станцію, щоб перекачувати відходи на працюючу ділянку колектора.
«Зараз роботи не проводяться. Плануємо цьогоріч прочистити, відновити цю ділянку».
В.о. генерального директора «Полтававодоканалу» Микола Третяк каже, що загалом у Полтаві колектори зношені на 90%, а їхня протяжність сягає понад 300 км.
Нагадаємо, що у «Полтававодоканалі» пояснили, чому не можна викидати сміття в каналізацію.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.