Коханий, давай не сьогодні: який він, секс після пологів
Життя з народженням дитини змінюється. І це аксіома. Замість того, аби приділити час собі чи коханій людині – перші півроку родина має жорсткий графік, нічні «зміни» і адаптацію до нових умов життя. Як же цей період проживають сімейні пари? Чи страждає інтимне життя молодих батьків? «Полтавська хвиля» розібралася з цим.
Розлучення
Дослідження показують, що кожна друга сімейна пара розпадається саме після народження дитини.
Одним із чинників зниження інтересу до сексу є психологічні бар’єри. У жінки вони пов’язані зі зміною режиму життя, асоціальністю, фізичною втомою та комплексами з приводу неідеальної фігури.
У чоловіка, зазвичай – із ревнощами. Адже до народження дитини весь свій час жінка приділяла увагу йому. Наразі все змінилося. Часто чоловіки не розуміють, чому дружина менше їм посміхається, або вечорами майже не говорить.
Ще однією причиною розлучення є стрес, який отримує чоловік після присутності на пологах.
Олександр, 40 років. Моя дружина наполягала щоб я був із нею під час пологів. Я довго відмовлявся. Говорив, що психологічно навряд чи витримаю. Але вона мене переконала. І я… не витримав.
Коли ми повернулися додому і справа дійшла до сексу – я не зміг. Дивився на неї, згадував пологи і мене починало нудити. Два роки ми намагалися врятувати родину. Ходили до сімейного психолога, говорили, виконували різні вправи. Але це не допомогло. За увесь час сексу у нас жодного разу не було. Ми розлучилися.
Я одружився вдруге. В інтимному житті все нормально. З першою дружиною ми добрі друзі. Сину я допомагаю. Але все ж, моя присутність на пологах стала точкою неповернення..
Що робити: Чоловікові і дружині варто навчитися чути одне одного. Дружині треба прислухатися до слів коханого. Розуміти його мотиви. Однак, через підвищений рівень гормонів, не всім жінкам це вдається. Тоді чоловік може запропонувати альтернативне рішення – взяти на пологи іншу рідну людину (маму, сестру). Або ж, чоловік може бути присутнім під час перейм, але вийти з пологового саме в момент народження дитини. Парі варто спробувати відвідати допологові курси. Можливо, вони допоможуть знайти відповіді на важливі питання.
Апатія
Після народження дитини роль жінки змінюється. Вона перетворюється в маму. Обов’язки дружини відходять на другий план. Усю свою увагу вона приділяє малюку. Всі свої емоції віддає йому. Через недоспані ночі і стрес під час пологів жінка виглядає втомленою та часто буває агресивною. Це трапляється тому, що багато чоловіків не беруть участь у догляді за дитиною. І бачать свої обов’язки лише у забезпеченні родини.
Графік молодої мати має приблизно такий вигляд:
6.00 – підйом (далі – хаотично, по-принципу – що встигне) зміна памперсу, ранковий туалет, ранкова зарядка з дитиною, годування, приготування їжі,годування, прибирання, зміна памперсу, прогулянка, годування, похід до магазину, колисання дитини, годування, зміна памперсу, прийом їжі мамою, зустріч тата з роботи, годування (усіх членів родини), вечірнє купання, нічне чергування (мами говорять, що годували дитину перші півроку через кожні три години). 6.00 – підйом.
Ми не включаємо в графік форс-мажори по типу – похід до педіатра, біль в животі і нерозуміння, що дитина хоче, і чому вона весь день плаче.
А тепер уявіть, чи хочеться жінці сексу з таким графіком?
Вікторія, 27 років. До вагітності і пологів інтим був майже кожен день. Навіть на 9-му місяці вагітності. Але оргазму не отримувала. Просто подобався сам процес. Після пологів пройшло 40-50 днів і спробували. Це було не комфортно, сухо і сором'язливо чомусь. Інтим був рази 2 на місяць. Але ми хотіли другу дитину і почали активніше займатися сексом. Але знову ж, у мене ніякого оргазму і не було. Коли завагітніла – про секс і чути не хотіла. Лібідо «впало» далеко під 0! І після народження другої дитини, через 5 місяців «змусила» себе зайнятися сексом. За останні 2 роки (з моменту народження дитини) секс був 3 рази. Не хочеться взагалі! Я засмучена, що так відбувається. Була у гінеколога, аналізи в нормі. Чому так – не знаю. І розумію, що тривати так не може. І куди звертатися з такою проблемою теж не знаю ... Маю велику надію, що це тимчасово, що я просто втомлююся з ними. Так як бабусь/дідусів/нянь в допомогу немає. Час покаже…
Що робити? У післяпологовий період чоловік має зібратися і активізуватися. Перш за все – розділити обов’язки так, щоб у жінки хоч трохи часу лишалося на себе. А ще він повинен сам проявляти інтерес до дружини. Розбудити в ній ту жінку, якою вона була раніше. Для цього варто частіше говорити компліменти, цілувати в шию, робити розслабляючий масаж, приділяти багато часу прелюдії.
Потрібно пам’ятати – для жінки важлива прелюдія. Швидкий секс – зменшує бажання.
Як же визначити, чи небажання сексу у жінки викликає чоловік, чи щось не в порядку з нею самою.
Сексолог Марина Гурнік говорить, що тут все просто: «Якщо жінка не отримує оргазм з чоловіком, але отримує при мастурбації – проблема в чоловікові. Якщо жінка не отримує оргазм ніяким відомим їй способом – потрібно звертатися до спеціаліста».
Зрада
У родині, де народилася дитина деякі чоловіки починають зраджувати. Авжеж, він не відчуває до себе тієї уваги, яку відчував раніше. Рутина затягує, жінка весь час з дитиною. Втома, родинні проблеми, агресія, яка виникає на порожньому місці –спонукають чоловіка знайти розраду. Зазвичай тією розрадою є інша жінка.
Максим, 32 роки. Я почав зраджувати своїй дружині, коли сину було десь три місяці. Ми з нею були занадто виснажені. Постійно сварилися. Нам ніхто не допомагав. В якийсь період все дійшло до того, що я здався – знайшов собі іншу. Я не знаю, чи дружина помічала. Перший місяць було класно. Я приходив додому на ніч, спав, а вранці знову йшов. Але потім стало гірше – мене почала мучити совість. Там моя дружина не справляється, малий плаче. А я просто не витримав і втік. Чесно, дружині в очі соромно дивитися було. І досі не знаю чи вона здогадувалася про іншу жінку. Уже рік минув. Для мене важлива моя сім’я. Я відвідую психолога. Працюю з нею, аби не зірватися, аби не гризти себе, аби пережити цей час.
Сексом ми з дружиною стали займатися десь через півроку після пологів. Не скажу, що часто. Але хоч якось.
Що робити. Важливо підготуватися до народження дитини. Відвідати підготовчі курси, аби потім родину нічого не шокувало. Подружжю треба говорити і довіряти одне одному. Якщо дуже важко – хоча б години на дві-три найняти няню. А самим відпочити в цей час. Окрім того, жінка, якою б втомленою вона не була – повинна пам’ятати, що чоловіки люблять очима і що їм варто приділяти увагу, навіть у складні періоди.
Післяпологовий період дуже складний для стосунків. І багато хто не може його пройти разом. Але, коли вам складно, і здається, що гірше нема куди – зупиніться, вдихніть і подумайте. Заради чого ви пішли на це. Що для вас справді має значення?..
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.