Колишньому президенту України повідомили про нову підозру

Державне бюро розслідувань повідомило про нову підозру Віктору Януковичу.

poltavska-khvilia_xcwi/qwACJ_Fng.jpeg

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

Його підозрюють, що він і з 18 по 20 лютого 2014 року у складі злочинної групи незаконно перешкоджав проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій. Окрім цього, схвалював перевищення працівниками правоохоронних органів влади та службових повноважень, умисних вбивств та закінчених замахів на вбивства, заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень, а також організації терористичного акту.

«За даними слідства, колишній Президент України для припинення масових акцій протесту, які ставили під загрозу його перебування при владі, використовуючи наявні повноваження та діючи у складі організованої групи спільно з колишніми Головою СБУ, Міністром внутрішніх справ і Міністром оборони України організував застосування працівниками правоохоронних органів без відповідних підстав і з порушенням норм чинного законодавства спеціальних засобів, військової техніки, вогнепальної зброї для силової протидії та розгону демонстрантів», — йдеться у підозрі.

Його дії призвели до масових жертв серед мітингувальників у центральній частині Києва. У тому числі до протиправного заподіяння смерті 67 особам.

Всього від таких дій колишнього президента постраждали 887 цивільних осіб та 132 працівники правоохоронних органів.

Окрім цього, Януковичу повідомили про нову підозру в організації   терористичного акту відносно демонстрантів, що здійснювали 18 лютого 2014 року вуличну ходу з Майдану Незалежності до будівлі Верховної Ради на підтримку голосуванню народними депутатами України за повернення до Конституції 2004 року, що передбачала обмеження повноважень Президента України.

У результаті теракту загинуло 4 особи та вчинено замахи на умисні вбивства 10 осіб.

Нагадаємо, що ми писали про головну справу Майдану: покарати усіх винних за розстріли досі не дозволяє закон

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар