Краєзнавчий музей у Полтаві відремонтують: з чого почнеться оновлення

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського планують масштабно оновити.

Про це оголосили 23 червня, під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки та культури. Депутатам розповіли, що конкретно заплановано зробити під час ремонтних робіт.

poltavska-khvilia_xcwi/IRqEN6g7R.webp
Фото: Новини Полтавщини

Як повідомила заступниця директора музею Катерини Бабіч, на оновлення залів I поверху виділена пряма субвенція з Офісу Президента у розмірі 100 млн грн.

poltavska-khvilia_xcwi/w3CEHeR7R.webp
«Ці кошти будуть витрачені на найдорожчі роботи, повязані з відновленням художньої частини, індивідуальним виробництвом кахлів. Адже нинішня вхідна зона не адаптована до сучасного музейного побуту. Буде зроблена зона гардеробу, рецепції. В основному фонді музею налічується 300 тисяч експонатів. Також є близько 100 тисяч наукового фонду. А в експозиції музею представлено лише 30 тисяч експонатів. Ця субвенція виділялась за важливої умови — щоб у музеї були створені належні експозиції. Нинішні представлені у вітринах, яким більше 50-ти років», – розповіла Катерина Бабіч.

Як повідомили Новини Полтавщини, у порядку денному депутати розглянули і підтримали проєкт рішення «Про фінансування комплексного проведення ремонтних та реекспозиційних робіт залів I поверху». Згідно проєкту, за кошти обласного бюджету розроблять художній дизайнерський проект, за яким замінять вітрини, задіяні сучасні системи презентації — підсвітка, інтерактиви, інклюзія – придбають виставкові стенди, розроблять технічні завдання для виробництва меблів під інвидивідуальне виготовлення.

«В одному із залів стоїть мамонт. Він і далі буде знаходитись, але його можна підсвітити, щоб він видавав звуки, облаштувати інтерактивну панель. Відділ природи за день проходить понад 500 дітей. Для них теж потрібно робити музей цікавим. Зараз бачимо мінімум інклюзії, максимум тріщин на стінах, відсутність належної системи електрифікації. А вона була закладена в 1954-1956 роках», – зазначила Катерина Бабіч.

Завдяки проєкту реставрації в музеї повністю замінять систему пожежогасіння і безпеки — камери, датчики розбиття скла тощо.

Також планують розробити проєкт ремонту санвузлів, де буде кімната для маломобільних груп.

У 22-й залі на другому поверсі облаштують сучасну систему конференц-звязку для проведення різноманітних міжнародних онлайн-заходів тощо. А 16-у залу, теж на другому поверсі музею, вже готують до ремонтних робіт.

Після масштабного оновлення залів першого поверху, у музеї готуватимуть до оновлення залів другого поверху.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар