Купання в ополонці не зробить вас здоровим раз і назавжди: лікарка про Водохреще

Щороку 19 січня біля водойм збираються охочі пірнути в ополонку з крижаною водою. Ми зібрали рекомендації кому не можна цього робити та як правильно підготуватися до купання, щоб не нашкодити здоров'ю.

poltavska-khvilia_xcwi/V-C0s517R.jpeg
(Фото — www.5.ua)

Перш за все, сімейна лікарка Алла Баклицька наголосила, що пірнати на Водохреще можуть лише повністю здорові люди. Ось низка протипоказань:

  • запальні процеси носоглотки;
  • набуті вади серця, ішемічна хвороба, стенокардія, перенесений інфаркт міокарда;
  • епілепсія, наслідки важких травм черепа;
  • неврити й поліневрити;
  • цукровий діабет;
  • глаукома, кон'юнктивіт;
  • туберкульоз;
  • нефрит, цистит, простатит;
  • виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит;
  • гостре респіраторне захворювання.

Не можна пірнати навіть при незначній температурі 37.2 градуси. Сімейна лікарка наголошує, що не треба намагатися перед святом швидко вилікуватися і спеціально пити жарознижувальні таблетки.

Категорично забороняється перед, а також після зануренням зігріватися алкоголем.

Спиртні напої розширюють судини, а це значно збільшує тепловіддачу тіла, що може спричинити переохолодження. Так само до та після пірнання заборонено палити.

«Варто стриматися, якщо людина має таку звичку. Адже куріння порушує кровообіг і, так само як і алкоголь, збільшує охолодження. Куріння однієї сигарети зменшує температуру тіла на один градус», — наголошує Алла Баклицька.

Якщо людина повністю здорова, але не загартовувалась, до пірнання варто підготуватися.

Обов'язковою умовою перед зануренням є енергійна розминка. Вже перед самим пірнання треба намочити спочатку обличчя, руки, спину, живіт і лише після опускатися у воду.

Не варто пірнати з головою — це може призвести до різкого охолодження організму. Безпечне перебування у крижаній воді складає 3-5 секунд. А люди, які готувалися заздалегідь, можуть купатися не довше, ніж півтори хвилини.

poltavska-khvilia_xcwi/pVVhuh1nR.jpeg

Деякі прихильники купання на Водохреще привчають до цього і своїх чад. Але з приводу дітей потрібно бути дуже обережними та обов'язково проконсультуватися з педіатром.

«В принципі, дітям не можна отак от пірнати з батьками у крижану воду», — застерігає лікарка.

Після купання лікарка рекомендує швидко зняти мокрий одяг, розтертися рушником і одягти теплі речі. Одяг має бути просторим, бажано без ґудзиків чи застібок, щоб це було швидко.

Якщо оніміли пальці рук, прикладіть їх до живота або до шиї на декілька секунд, можна зігріти подихом. І продовжуйте швидко вдягатися.

«Якщо дотримуватися всіх рекомендацій і бути здоровим перед пірнанням в ополонку, то ризик захворіти після купання незначний», — говорить Алла Баклицька.

Загалом, загартовування корисне для здоров'я лише в довгостроковій перспективі.

Купання в крижаній воді раз на рік є великим стресом для організму.

Але якщо вже дуже хочеться, то краще зробіть все правильно, і буде вам щастя.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар