Майже всі сміттєзвалища Полтавщини не мають дозволів, забруднюють ґрунти та воду

Державна екологічна інспекція Центрального округу протягом 2021-2022 років провела 21 перевірку суб'єктів господарювання та 12 органів місцевого самоврядування, що утримують сміттєзвалища, й виявила, що більшість з них не мають дозволів.

Ілюстративне фото

Про це повідомив перший заступник начальника Державної екологічної інспекції Центрального округу Сергій Поліщук на нараді у Голови Полтавської ОВА Дмитра Луніна.

У середньому на території кожної територіальної громади нараховується понад 10 несанкціонованих сміттєзвалищ.

Другий апеляційний адміністративний суд до усунення порушень заборонив діяльність Полтавського комунального автотранспортного підприємства-1628 в частині розміщення твердих побутових відходів на Полтавському міському звалищі ТПВ, розташованому в урочищі Триби поблизу Макухівки.

Інспекція тимчасово призупинила діяльність із розміщення відходів: міське комунальне підприємство «Зіньківський комунгосп» Зіньківської міської ради, Кобеляцьке комунальне підприємство «Міська сервісна служба», Комунальне підприємство «ОРЖИЦЯ-КОМУНСЕРВІС», Міське комунальне підприємство, «Комунсервіс» у Гадячі, Гребінківський комбінат комунальних підприємств.

Так, на території Чорнухинської селищної територіальної громади Лубенського району наявно 26 незаконних стихійних сміттєзвалищ, Кобеляцької міської територіальної громади Полтавського району – 31.

У більшої частини перевірених об’єктів відсутні документи на право власності чи користування земельною ділянкою під полігоном чи звалищем, не проведено державної реєстрації на право користування земельними ділянками, як наслідок – такі об’єкти є незаконними, несанкціонованими та стихійними.

Також у них відсутня система захисту ґрунтових вод; не ведеться вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату; не здійснюється сортування та розподільне збирання відходів.

Усі зазначені порушення спричиняють забруднення ґрунтів та підземних ґрунтових вод, що призводить до погіршення якості води у колодязях.

Паспорт місця видалення відходів відсутні у КП «Лохвиця-Сервіс», КП «Козельщина».

Дозвіл на викиди забруднювачів атмосферного повітря стаціонарними джерелами відсутні в Омельницького КП, КП «Глобинське», КП «Пришибське»

Висновок державної екологічної експертизи чи висновок з оцінки впливу на довкілля відсутні в КП, «Каштан», КП «Технобуд»).

Не дотримуються вимог висновків державної екологічної експертизи: КРЕМЕНЧУЦЬКЕ КОМУНАЛЬНЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 1628, Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ФОРС», Карлівське виробниче управління житлово-комунального господарства.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"