Медицина Полтавщини у 2022 році: що змінилося

Медична галузь області стала однією з основних за обсягами фінансування після військових потреб. Воєнні реалії змусили владу Полтавщини ще більше уваги приділяти лікарням і їхньому забезпеченню. Чого вдалося досягти за рік — розповів Дмитро Лунін у річному звіті.

poltavska-khvilia_xcwi/Ra3uc5p4R.jpeg

За словами начальника Полтавської ОВА, усі стаціонари лікарень забезпечили альтернативним живленням й закупили обладнання на майже 70 млн грн: новий МРТ, 3D УЗД-апарат для перинатального центру, новий рентген-апарат і гольмієвий лазер для обласної клінічної лікарні.

«Нашим пріоритетом була, є і залишається медицина. Зважаючи на воєнний стан навантаження тільки зросло. Але попри те, що ворог хотів нас зламати, життя триває», — розповів очільник області.

poltavska-khvilia_xcwi/DZjyK5pVR.png

На Полтавщині з'явився унікальний евакуаційний автобус на дев'ять місць, оснащений дихальним апаратом, інфузоматом, ношами, монітором пацієнта, дефібрилятором, забезпечений киснем. Його використовують для евакуації поранених військових і цивільних.

«Цей автобус був створений завдяки волонтерам. Він працює й оснащений необхідним обладнанням», — сказав чиновник.
poltavska-khvilia_xcwi/es7dKct4R.png

В обласній лікарні створили Центр реабілітаційної медицини з обладнанням вартістю 60 млн грн, якого не має жодна інша комунальна лікарня в Україні: роботизований ортез із біговою доріжкою, програмований екзоскелет, інтерактивні системи реабілітації.

«Це перша половина, яку ми встигли зараз купити. На решту необхідного вже заклали 60 млн грн до бюджету, щоб продовжити створення унікального Центру реабілітації. Це не тільки для поранених і постраждалих від війни, це і для людей, які зазнають травм у ДТП, переносять серцево-судинні захворювання тощо», — додав Дмитро Лунін.

Крім цього, відремонтували реанімацію й територію військового госпіталю. Значну підтримку наша область отримала і від іноземних партнерів.

poltavska-khvilia_xcwi/2XKbK5pVR.png

Плани на новий рік не менш амбітні. У січні-лютому має запрацювати перший в області лінійний прискорювач — унікальне обладнання для діагностики та лікування раку.

«Він опромінює пухлину, не зачіпаючи здорові тканини. Крім того, у бюджеті наступного року вже закладені кошти на закупівлю й іншого обладнання, якого не вистачає лікарням», — розповів начальник ОВА.

На 161 млн грн планують придбати апарати ШВЛ, дефібрилятори, два КТ, наркозно-дихальна станція та інше.

На перше півріччя нового року обласна влада планує також об’єднання кількох обласних лікарень у єдине медичне містечко:

  • Перший етап: до ПОКЛ приєднана обласна дитяча лікарня. Створено Центр спеціалізованої педіатричної допомоги – розширили спектр медпослуг та діагностики;
  • Другий етап: приєднання обласного госпіталю для ветеранів війни та обласного шкірвендиспансеру.

Нагадаємо, на території полтавської психіатричної лікарні облаштують модульне містечко.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар