Російський терор на Полтавщині: підсумки року від Дмитра Луніна

З 24 лютого Полтавщина пережила 52 ракетні обстріли та понад 855 повітряних тривог загальною тривалістю понад 740 годин. Ворог випустив по нашій області 101 ракету та 11 дронів.

poltavska-khvilia_xcwi/NejFRdt4R.jpeg

Ці та інші дані озвучив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін на пресбрифінгу для журналістів.

«На початку минулого року плани були зовсім інші — ми хотіли розвивати область по всім напрямкам: дороги, медицина, освіта, спортивні заклади. Але нам випало попрацювати лише два місяці. Ви пам'ятаєте, що росіяни вже почали стягувати війська до кордонів нашої країни, тому ми теж готувались», — розповів очільник області.

На початку повномасштабного вторгнення росії Полтавщина перетворилася на фортецю — в області сформували кілька ліній ешелонованої оборони на кількох напрямках, звели десятки кілометрів траншей і протитанкових ровів, кілька сотень бліндажів та капонірів, ввели в роботу понад 300 сирен.

«На початку війни у нас працювала не вся система оповіщення, ця проблема була загальнодержавною. Полтавщина впоралася з цим питанням і нині є лідером з оповіщення в країні», — сказав Дмитро Лунін.

Ракетні атаки російських терористів пошкодили 266 об'єктів, 10 з яких зруйнували повністю.

У перші місяці великої війни через нашу область транзитом проїхали 1,5 млн жителів Харківщини. Обласна влада, волонтери й просто небайдужі полтавці організували евакуацію жителів Сумщини — 217 автобусів працювали кілька тижнів удень і вночі, щоб врятувати близько 100 тис. людей з-під обстрілів.

В цей час ворога на півдні Полтавщини вдалося зупинити. Цього вдалося досягти у тому числі завдяки збільшенню фінансування військових у понад 20 разів.

poltavska-khvilia_xcwi/s902qDtVg.png
poltavska-khvilia_xcwi/e3w_zOt4g.png

Пріоритетною залишається 116 обласна бригада ТрО. Її забезпечили літньою та зимовою формою, генераторами, вантажівками та мобільними кухнями. Також для військових обладнали 40 житлових казарм і 6 санітарних модулів. 50 легкових автомобілів допомогли передали волонтери та місцевий бізнес. Підприємства області виготовили 1200 буржуйок.

«Це не тільки для наших військових, а й для правоохоронців, ЗСУ, рятувальників. Крім того, ми перші, хто змогли купити для військових вантажівки», — додав чиновник.

Коли стало зрозуміло, що ворог окуповує українські території, на Полтавщині почали формувати продовольчий резерв. Нині він містить сотні тонн круп, макаронів, м'ясних консерв та іншого.

«На кінець лютого - початок березня ворог окуповував наші території, тому треба було швидко сформувати продрезерв. Ми впоралися з цим за кілька тижнів. Відповідне доручення отримали й громади. Цей резерв нині може забезпечити всі ризики, які досі залишаються», — розповів начальник ОВА.
poltavska-khvilia_xcwi/w-u_qDt4g.png

Після відносної стабілізації ситуації на фронті вдалося оптимізувати систему блокпостів, що дозволило пришвидшити рух на дорогах і зменшити ДТП. Залишили лише ефективні блок-пости.

Загалом область прийняла понад 200 тис. офіційно зареєстрованих переселенців, на допомогу яким спрямували близько 4 млрд грн — це і продуктові набори, і матеріальна допомога.

«У березні за даними мобільних операторів через область пройшли 1,5 млн людей. Ви пам'ятаєте ці важкі дні», — сказав очільник області.

Нині на стадії проєктування перебувають три шестиповерхові будинки для переселенців, а на території психлікарні розпочалось будівництво модульного містечка на 500 місць.

poltavska-khvilia_xcwi/_k2xkdt4R.png

Крім усього, з обласного бюджету витратили 30 млн грн на відновлення фронтових областей — Харківщини, Миколаївщини, Херсонщини (гуманітарна допомога, проднабори, комп'ютерна техніка тощо).

«Життя внесло свої корективи, тому цього року в першу чергу ми займались питаннями військових, переселенців, допомоги фронтовим областям і забезпечення нормального життя на Полтавщині», — підсумував Дмитро Лунін.

За ці 10 місяців ми показали окупантам, що на полі бою їм нічого шукати. Нині наша область залишається тиловою, а отже мусить дбати не лише про себе, а й про тих, хто цього потребує.

Раніше ми писали, що начальник Полтавської ОВА прокоментував справу з «привласнення гуманітарки».

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар