«Ми – дитяча група України»: як у Полтаві слемились на «Жадані і Собаках». ФОТОРЕПОРТАЖ

«Пити пиво і слухать пісні з матюками. Що може бути лучше?» – каже 27-річна полтавка Світлана, яка сидить за столиком у «Villa Крокодила», де і має відбутися виступ.

На годиннику 18:30, до концерту «Жадан і Собаки» ще пів години, тож дівчина тримає у бокал світлого пива, каже, для настрою.

«Для мене це вже не перша зустріч з Жаданом. Торік я була на його виступі біля Білої Альтанки, а ще відвідувала презентацію його книги, коли Жадан приїжджав у ПНПУ (Полтавський національний педагогічний університет - ред.). Так що я знаю, як краще слухать цього мужчіну і з яким настроєм», – посміхається Світлана.
poltavska-khvilia_xcwi/SE3CZGtng.jpeg
Фото з особистого архіву Світлани. Зробила його 20 листопада, у день концерту.

«Жадан і Собаки» у Полтаві не вперше. Тільки за 2021 рік це вже другий концерт гурту в місті. Перед цим вони приїжджали з виступом 15 серпня. І ось сьогодні, 20 листопада, вони знову в Полтаві.

За кілька хвилин до 19-ої години перед входом у концерт-хол формується черга з тих, хто має надію на те, що концерт розпочнеться вчасно (хоча, який поважаючий себе року-гурт виходить на сцену вчасно?).

«А маски треба?», «А сертифікати перевіряють?» – подекуди звучить із натовпу. Проте ні – єдине, що треба показувати – це наявність квитка, який, до слова, у день концерту значно подорожчав. Так, кілька днів тому його можна було придбати за 290 гривень, але 20 листопада його вартість – 500.

Окрім квитка, охоронці заглядають у твою сумочку, аби ти не проніс чи не пронесла якихось заборонених предметів. Маски на обличчях – радше звичка, від якої поспіхом позбуваються, як тільки опиняються в концерт-холі.

Концерт: за кільканадцять хвилин «до»

Усередині – майже немає людей. Туди-сюди бігають офіціантки. Біля барної стійки вже роблять замовлення кілька найперших відвідувачів. Хтось самотньо стоїть біля сцени, хтось вже присів за столиком. Проте основна більшість столів не зайнята. По табличках «заброньовано» можна здогадатися, що їхні «бронювальники» підійдуть пізніше.

19:15. Під сценою все ще нудяться кілька людей. Раптом хлопець у червоній футболці починає барабанити по сцені. Гул гучнішає – лунають оплески і вигуки.

«Виманюють так», – каже один із відвідувачів Олександр, він не вперше бачить таке на концертах. Зауважує, що подібне роблять майже завжди – глядачі вірять, що це спонукає виконавців швидше вийти на сцену. Проте в реальності таке рідко спрацьовує. І, як на доказ його слів, з боку гримерки – тиша.

О 19:20 і 19:23 гості заходу пробують вдруге і втретє «викликати» гурт – проте також невдало.

19:37. «Жадан» – «Собаки», «Жадан» – «Собаки» – це скандують з протилежних частин глядацької зали. І нарешті є результат: за пару хвилин на сцені спалахує світло.

Під гучні оплески виходять гітарист, ударник, трубач, басист, клавішник та тромбоніст. Фронтмен Сергій Жадан з'являється на сцені останнім і саме він провокує другий «вибух» оплесків.

Вихід гурту
poltavska-khvilia_xcwi/CWxRMGpnR.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/RtXkGMtnR.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/gP_zMMp7R.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/6TuzGMtnR.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/tuXzMMtng.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля

Перші акорди – і концерт розпочинається.

Концерт: частина перша

Загалом виступ умовно можна розділити на три частини.

Вечір, близько восьмої. На сцені співає драйвовий Жадан, а під сценою – кілька десятків глядачів. Кожен другий – з телефоном в руці, знімають сторіз, стрімлять у соцмережі, роблять селфі на фоні артистів.

Більшість відвідувачів – ще біля бару або за столиками, попивають пиво чи щось міцніше – мабуть, проймаються атмосферою. Багато чоловіків стоять у фан-зоні з бокалами, киваючи в такт музиці. А тих, хто б «увірвався» у натовп і почав танцювати, роблячи неможливим і навіть трохи небезпечним таке розпиття пива, ще немає.

poltavska-khvilia_xcwi/KVtWMGp7R.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/zPFWMGpng.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/a3KZMGt7g.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/L_vZMGtng.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/zN5WMGtnR.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля

Час від часу, між композиціями, Жадан «заграє» із гостями:

«Вчора ми виступали у Харкові й на концерт багато хто прийшов з дітьми. Сьогодні по очах багатьох бачу, що ви лишили дітей вдома і зараз постійно про них думаєте: “Як вони? Що з ними?”. Так от. Наступного разу приводьте дітей! Ми – дитяча група України. Ми навчимо їх хорошому. І ось дитяча пісня: “За***ли”».
«Наступна пісня – ще один привід пожалкувати, що ви прийшли без дітей. “Кокаїн”», – жартує Жадан.

Глядачі сміються, проте не поспішають до сцени, так само лишаються за своїми столиками. Багатьом вже принесли піцу, картоплю фрі чи інші наїдки, тож тепер вони, жуючи, спостерігають за тим, що відбувається.

poltavska-khvilia_xcwi/ZyQMGMp7R.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/nklMGGtnR.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/NFwMMGtnR.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/JswMGGp7g.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/GSlGMMp7R.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля

Близько 20:34 Жадан йде зі сцени і світло гасне.

Концерт: частина друга

Гості ще не встигають зрозуміти, що відбувається. Лунають вигуки: «На біс», «І що, це все?», «Малувато!».

І тут, знову запалюють світло на сцені, і виходить частина гурту. Жадана не видно.

«Больше нікого не буде!», – каже гітарист гурту, проте публіка не вірить. І правильно – за хвилину на сцену виходить Сергій Жадан з бокалом пива. Він відпиває, а потім ставить пиво дещо подалі.
«Дякую усім, хто прийшов! Ми любимо Полтаву! – вигукує Жадан, а потім звертається до тих, хто сидить за столиками, – Виходьте до нас!», – припрошує він і не зупиняється, поки не підіймається останній чоловік.

Натовп під сценою збільшується в рази. Багато хто вже захмелілий і готовий танцювати, тож далі розпочинаються справжні «дикі танці».

poltavska-khvilia_xcwi/VoU4MMt7R.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля

Дівчата у коротких сукнях, чоловіки в сорочках та брюках, дівчата у спортивному та хлопці у байкерських «косухах» стрибають, танцюють, вигукують, аплодують – і все це відбувається одночасно. Всередині фан-зони хлопці починають штовхатися та врізатися один в одного, себто «слемитися».

poltavska-khvilia_xcwi/jFsIGGp7R.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/yQyIMMt7R.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/DOsIGMp7g.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/zFfIGGt7g.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/GoyIMGpnR.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/1QfIMMp7g.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/yXPSMGp7g.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля

Поміж цим кучерява дівчинка, яка в загальному гулі змогла вибратися на сцену, готується стрибнути у натовп. Раз – і десятки рук несуть її всередину фан-зони. Ще кілька секунд, і вона зникає між головами. Повторити її ідею вирішують ще кілька сміливців, і в кожного все завершується вдало.

poltavska-khvilia_xcwi/FcZpMMt7g.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/iUMpGGt7R.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля

З кожною піснею, з кожним акордом фан-зона перетворюється на живий організм, де всі взаємодіють один з одним. Хтось вже танцює, обіймаючи незнайомця за плечі, хтось разом з іншими вже несе напівголого трубача, який теж вирішив стрибнути у натовп, хтось продовжує штовхатися, падати на підлогу, а потім знову штовхатися.

poltavska-khvilia_xcwi/j8tDMGt7g.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/jDTDMMt7g.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/4b0DGMtnR.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/E60vMMt7g.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля

На сцені те ж саме. Поруч із гуртом вже танцюють якісь дівчата, яким допомогли піднятися на сцену. Але «Жадан і Собаки» не проти – грають-співають-обіймаються та роблять селфі.

Так продовжується ще хвилин зо 20, аж поки Жадан знову не прощається з публікою.

Частина третя: на біс!

Тільки-но гурт йде зі сцени, як фан-зона починає ревіти «На біс!». І знову за кілька хвилин ситуація повторюється: світло знову горить, на сцену виходять музиканти з пивом.

Лунає ще кілька пісень, але шал «другої частини» вже пішов на спад. Тож ніякої штовханини чи стрибків зі сцени немає. Люди продовжують танцювати, але частина з них повертається за столики.

poltavska-khvilia_xcwi/QeAFGMp7g.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/R_1KMGtng.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/mgxKMMp7R.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/xdJFGGtnR.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля
poltavska-khvilia_xcwi/o10KGGtnR.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля

Урешті-решт Жадан прощається втретє і йде зі сцени. А з ним розходиться і більшість гостей заходу. Лише маленька частина лишається на нічну дискотеку. Але про це нехай уже розповідають інші.

Нагадаємо, ми писали про найкращий фільм від осінньої хандри.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення: 1 коментар

Написати коментар
  • A
    AS
    26 лист.
    Чудовий звіт про прекрасний, драйвовий двогодинний концерт. Останнім, хто грав так багато на моїй пам'яті це Тартак з Положинським <3 Прикро тільки, що Сж довелось власноруч витягувати кожного "пожирача піци" під сцени з-за столів :(
    Відповісти