«Ми люди, які запалюють»: як 95-та бригада «накриває» російські позиції з трофейного «Граду» (відео)

Під час деокупації Ізюму 95-та бригада затрофеїла «Град» росіян. Тепер бойова машина накриває позиції окупантів на східному напрямку.

poltavska-khvilia_xcwi/ukI5Hc3Vg.jpeg

Бійці 95-тої ОДШБ воюють на східному напрямку фронту. Раніше на цих позиціях точилися запеклі бої. Військовий Кирило згадує, що вантажівки зі снарядами розвантажували одразу на позиціях, щоб швидко зарядити «Гради» та відстрілятися у бік окупантів. Проте, нині інтенсивність змінилася. Протягом чергування можуть зробити 3-4 залпи.

«Зима була найважчим періодом на цьому напрямку. Багато було роботи. Росіяни дуже працювали по нас, починали проривати цей фланг, але в них не вийшло», — згадує Кирило.

Російський наступ військовий 95-тої ОДШБ Євген зустрів у Горлівці. О 5-й ранку його розрахунок «Граду» дав перший залп по позиціях окупантів. Тоді лише на одній ділянці фронту за тиждень військові запустили понад тисячу ракет.

«Заробили нагороди. Комбату та моєму екіпажу дали орден Богдана Хмельницького. Але найбільша заслуга, коли дивишся як горить к@ц@п. Це найкраща заслуга, адже це падло більше не ходитиме по нашій землі».

Складність цього напрямку в тому, що іноді росіяни намагаються просунутися вперед, відпрацювати та одразу сховатися, каже Євген. Хоча раніше, російські військові після залпу залишалися на місці, що давало змогу «насипати» їм у відповідь.

За словами військового Кирила, артилерія супроводжує кожен наступ. Наприклад, на Ізюмському напрямку спершу тривала артпідготовка, а лише потім заходила піхота.

«Весь фронт гудів, бо арта насипала. Потім заходила, зачищала піхота. Ми не боги війни, ми краще у два рази. Тому що боги війни — це ствольна артилерія, а ми люди, які запалюють і запалюють нормально».

Детальніше про роботу розрахунку реактивної батареї «Граду» 95-тої бригади — дивіться у відео.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Війна"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар