«Ми плануємо вивезти понад 215 тисяч людей» — Верещук про евакуацію цивільних з Маріуполя та Волновахи (оновлено)

Сьогодні в Україні о дев'ятій ранку створили гуманітарні коридори у двох напрямках: Волновахи та Маріуполя. Евакуйовуватимуть населення з 11:00 до 16:00 години.

poltavska-khvilia_xcwi/uij82oLnR.jpeg
Фото ілюстративне

ОНОВЛЕНО

Евакуація з Маріуполя переноситься! Російська сторона не дотримується режиму тиші та продовжила обстріл як самого Маріуполя, так і його околиць.

Як заявляють у міськраді Маріуполя:

«Просимо всіх маріупольців розходитись і прямувати до місць укриття. Додаткову інформацію про евакуацію повідомимо найближчим часом. Зараз ідуть переговори з російською федерацією щодо встановлення режиму тиші та забезпечення безпечного гуманітарного коридору».

За посередництва Міжнародного комітету Червоного Хреста вже прокладені маршрути для руху автобусів з евакуйованими та для завезення гуманітарних вантажів, повідомляє міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час брифінгу.

За словами міністерки, російська сторона погодилася припинити вогонь.

«Станом на зараз маршрути відбуватимуться за наступними напрямками: Маріуполь, Нікольське, Розівка, Більмак, Пологи, Оріхів, Запоріжжя. Це перший канал. Ми плануємо вивезти близько 200 тисяч людей. Наступний маршрут: Волноваха, Валер'янівка, Новоандріївка, Кирилівка, Вугледар, Покровськ і Запоріжжя. Тут ми плануємо евакуювати понад 15 тисяч осіб», — повідомила Верещук.

За її словами, Червоний хрест забезпечує гарантію режиму припинення вогню. Його представники рухатимуться на чолі колони, яка їхатиме за цими маршрутами.

«Відповідні місцеві адміністрації, а саме ВЦА Донецької області на чолі з Павлом Кириленком розпочали режим оповіщення, а також збору. Точки збору —центральні площі Волновахи і Маріуполя», — розповіда Верещук.

За словами міністерки, російські війська користуються режимом тиші й просуваються вперед. Ірина Верещук звернулася до російської армії зупинити просування військ, якщо це відбувається, і дати можливість евакуювати цивільних жінок та дітей і доправити гуманітарні вантажі до тих, хто залишається.

Тим часом на сайті Донецької ОДА зауважили, станом на 10:55 підтвердження тиші отримано лише на території Донецької області. Далі за маршрутом слідування, у Запорізькій області, точаться бої.

Нагадаємо, евакуйовані можуть отримати необхідну допомогу в полтавських лікарнях.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар