«Можна не їздити на велосипеді, але плавати потрібно вміти кожному»: огляд полтавських басейнів. ФОТО

Плавання — один із найкорисніших видів спорту, що поєднує в собі одночасно тренування всіх груп м'язів та загартовування. Але де поплавати в Полтаві тоді, коли закінчується річковий і озерний сезон?

Скільки місцевих басейнів ви готові назвати прямо зараз без підказок і підготовки? Не поспішайте гуглити. Ми обійшли всі басейни міста та зібрали для вас необхідну інформацію про ціни, якість та особливості кожного.

poltavska-khvilia_xcwi/sN1cMy-7g.jpeg
Ілюстрація: Роман Нікітченко

Коли ми плануємо займатись спортом або шукаємо спортивну секцію для дитини, то оцінюємо привабливість пропозиції за кількома важливими критеріями:

  • віддаленість від дому та транспортна доступність;
  • вартість;
  • комфорт.

Разом із фотокореспондентом «Полтавська хвиля» обійшла всі доступні для відвідування міські басейни і розповість вам про розташування, вартість, доступність, вимоги та зручність чотирьох басейнів міста. Поїхали! Чи, може, попливли? :)

Басейн полтавського юридичного інституту імені Ярослава Мудрого

Розташування:

пр-т Першотравнений, 5. Поруч із головним корпусом полтавського юридичного інституту імені Ярослава Мудрого. Найближча зупинка — «Краєзнавчий музей» та «Першотравнева».

Графік роботи:

  • Вівторок — п'ятниця: 07:00 — 20:00 ( з 14:00 до 15:00 санітарна година).
  • Субота: 09:00 — 17:00, без перерви.
  • Неділя: 09:00 — 15:00, без перерви.
  • Понеділок: 15:00 — 20:00.

Вартість:

  • Разове заняття (45 хв) — 100 грн.
  • Місячний абонемент (8 занять по 45 хв) — 700 грн.
  • Сімейна карта (дорослий з дитиною 6-12 років) — 8 занять — 900 грн.

Більше деталей на сайті закладу.

poltavska-khvilia_xcwi/Egb646ang.jpeg

Одразу, що впадає у вічі — гарні, сучасні будівлі. Також важко не помітити велику огороджену територію, на якій розташоване футбольне поле та тренажери для любителів воркауту на свіжому повітрі.

На територію спортивного комплексу юридичного інституту потрапляємо через «прохідну» будку. Охоронець в ній проводжає нас поглядом. Також є зручна парковка для авто.

Увійшовши до вестибюлю одразу вловлюємо добре відчутний запах їжі.

poltavska-khvilia_xcwi/BQ3e4e-7R.jpeg
Андрій Петренко

Про зустріч ми домовилися з завідувачем басейну та спортивного комплексу Андрієм Петренком, який і почав екскурсію з другого поверху. Бо звідси можна роздивитися весь басейн та приміщення.

poltavska-khvilia_xcwi/Oc2RS6ang.jpeg

На другому поверсі спекотно: відчувається пара й вологість. Сходами спукаємось униз безпосередньо до басейну. За рецепцією сидить жінка, яка щось записує в журнал. Це технік-хімік, яка збирає покази води та робить все необхідне для того, щоб вода залишалася чистою, прозорою та відповідала встановленим нормам.

Пан Андрій проводить нас до перевдягалень та душових. Нам пощастило: саме зараз проводять санітарну годину, тому відвідувачів у басейні немає.

Роздягальні

Їх дві — чоловіча та жіноча. Чисто, хороший ремонт. Видно, що тут прибирають і не смітять (але це не точно). Всередині кільканадцять шаф. Як стверджує Андрій Петренко, усі вони зачиняються, тому відвідувачі можуть не перейматися за цілісність своїх речей. До речі, ключ від шафи можна отримати на вже згаданій рецепції.

poltavska-khvilia_xcwi/vJ8RS6-ng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/RuM-GeanR.jpeg

Проте куди подіти ключ, коли вже перевдягнувся в купальний костюм — питання делікатне. Значно зручніше було би, якби шафки зачинялися магнітними ключами, які вішаються на руку в формі браслету.

Душові та туалети

Без претензій на «вау», але тут не страшно помитися та сходити «у справах». Із кожної роздягальні є окремий вихід до води. Не дивлячись на те, що підлога навколо басейну вислана плиткою — вона не слизька (перевірили особисто). Але для більшої безпеки відвідувачів шлях із роздягалень до східців басейну встелений антиковзкими килимками.

poltavska-khvilia_xcwi/o_MkI6-7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/NrokIe-ng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/4o8kS6anR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/x8GiSe-7g.jpeg

Басейн

І, нарешті, сам басейн. Тут без вражень, чисто факти за словами пана Андрія:

«Довжина басейну — 25 м. Він рівний, тобто глибина в ньому стала — 1 метр 70 см. Температура води у басейні коливається від 26,5 до 27,5 градусів тепла. Її вимірює інструктор тричі на день. У басейні працюють теплообмінники, вода нагрівається котлом. Є насосна станція. Раз на день проводиться санітарна година. Двічі — дезінфекція».
poltavska-khvilia_xcwi/PHOZSea7R.jpeg

Пан Андрій не проминув нагадати про те, що для заняття в басейні потрібно мати медичну довідку встановленого зразка, ковід-сертифікат та бажання до занять.

Для зручності відвідувачів на одній зі стін є циферблат, який показує час і температуру повітря. На вході до басейну є шафка з медикаментами та приладдям для надання першої термінової медичної допомоги. Як запевнив пан Андрій — у штаті працює медсестра.

poltavska-khvilia_xcwi/xrLZSe-7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/LmmMS6-ng.jpeg

У ході розмови помічаємо двох жінок-тренерок. Підходимо до однієї з них. Еліна Бондал, саме так її звати, вважає, що «можна не вміти їздити на велосипеді, але плавати потрібно вміти кожному»:

«У нас басейн трохи специфічний. Його глибина 170 см, але у нас свої методи навчати плавати дорослих і дітей. Навчаємо плавати, бо плавання — життєво необхідна навичка. Дуже багато людей приходять до басейну допомогти вирішити або полегшити свої проблеми зі здоров'ям. Грижі, протрузії. Люди зараз, в основному, ведуть сидячий спосіб життя, мало рухаються. І вже приходять до нас за направленням лікаря. А ми уже тут допомагаємо їм і підказуємо їм правильні вправи та рухи».
poltavska-khvilia_xcwi/AppGSea7R.jpeg
Еліна Бондал, тренерка

Попри те, що басейн розрахований на абсолютно різних людей, не причетних до плавального спорту, в ньому займаються і спортсмени-професіонали. За словами пані Еліни, у них у басейні тренуються триатлети:

«Ми, мабуть, більше оздоровчий басейн. Але до нас приходять спортсмени на певний період виконувати свої програми. Триатлети у нас тренуються цілий рік, для них наш басейн — хороша база. Для плавців, які тренуються двічі на день — не дуже підійде».

Хоч глибина басейну досить велика для занять з дітьми, тренери запевняють, що мають власні методики роботи та навчання і повністю відповідають за дитину та результат. Про це свідчить різне приладдя для занять плаванням, яке розташоване на бортиках басейну та в спеціально відведених місцях.

Ледь не забув: пан Андрій нагадав, що для тих, хто купує місячний абонемент у басейн, є можливість безкоштовно по дві години на місяць займатись у спортзалі поруч із басейном.


Басейн «Дельфін» — єдиний комунальний басейн міста

Розташування:

Вул. Європейська, 9, Центр міста. Найближча зупинка — «Корпусний парк».

Години праці:

  • Понеділок — субота: 06:30 — 20:30.
  • Неділя — 10:00 — 12:00.
poltavska-khvilia_xcwi/vT56nya7R.jpeg
Басейн «Дельфін»

Будівля басейну розташована в самому центрі міста за парканом, у затишному сквері. Фасад прикрашають дельфіни, викладені мозаїкою в стилі радянського монументалізму. Зліва від них — олімпійські кільця. Зображені вони там не випадково. Раніше заклад мав статус «школи олімпійського резерву».

До басейну потрапляємо через металопластикові двері, які ведуть у вестибюль. Праворуч одразу помічаємо рецепцію та дошку пошани зі світлинами видатних випускників школи плавання. Жінка за рецепцією нагадує нам про правильність носіння маски. Зліва від входу стоїть столик із дезінфектором і правилами перебування під час карантину.

poltavska-khvilia_xcwi/mOpZ4y-ng.jpeg
Вестибюль басейну «Дельфін»

Заздалегідь ми домовилися про екскурсію з керівником комунального закладу Віктором Міцем.

poltavska-khvilia_xcwi/0mDp4sang.jpeg
Віктор Міць, директор ДЮСШ № 3

Пан Віктор розповів, що на території ДЮСШ №3 розташовані два басейни. Один із них — великий на відкритому повітрі, інший — маленький, для занять із дітьми шкільного та дошкільного віку.

«У нашому басейні дві ванни, одна велика — 50-метрова, на чотири доріжки, її ширина складає десять метрів. Ширина однієї доріжки — 250 см. Також є малий басейн, який має назву «жабник». Це для занять із групами початкового рівня, дітвора молодшої школи, шести-восьми років. Ми проводимо масовий набір з шестирічного віку. Розмір малого басейну — 11,5 м на 2 м. Він неглибокий. 70-80 см».
poltavska-khvilia_xcwi/JoURne-ng.jpeg

Відвідувачів переважно цікавить чистота та температура води. Як зазначив керівник басейну, температура у великому басейні взимку 27 градусів. Влітку вона може бути меншою, але не набагато: 26 — 26,5 градусів тепла.

У чаші для дітей температура вища - може сягати й 30 градусів тепла.

poltavska-khvilia_xcwi/hEXDSya7R.jpeg
Велика ванна басейну «Дельфін»

Особливістю басейну є те, що він відкритий: водна поверхня знаходиться просто неба цілий рік.

poltavska-khvilia_xcwi/17gDIy-7g.jpeg
Температура води навіть взимку — 27°C

Для дітей, які навчаються в спортивній школі, працюють роздягальні та душові. Їхній стан із моменту, коли автор там був востаннє — а це близько 25 років тому — мало змінився: підлога та стіни викладені білою та бежевою плиткою, все чисто, охайно. На дерев'яних вішаках із металевими гачками висять куртки та особисті речі відвідувачів.

Хоча зовнішньому вигляду час плюсів не додав. Сюди б хоч трохи сучасності!

poltavska-khvilia_xcwi/qNFpvjang.jpeg
Роздягальня «Дельфіну»

Ми прийшли о 9:00 ранку, тож потрапили саме на тренування. Відтак ми змогли пройти далі роздягальні та подивитися як учні школи пропливають із підсобного приміщення до основного басейну.

poltavska-khvilia_xcwi/ymhhIya7R.jpeg
Підводний вхід до основного басейну
poltavska-khvilia_xcwi/ANhhSy-nR.jpeg
Підводний вхід до основного басейну

Саме через такий «підводний вхід» можна потрапити до основного басейну . Далі розпочинається тренування.

poltavska-khvilia_xcwi/wFUrIs-7g.jpeg

Керівник говорить, що наразі в басейн можуть потрапити тільки діти, які або займаються в спортивній школі, або в групах навчаються плавання з тренером:

«Зараз, коли в нас карантин, ми працюємо в напівзакритому режимі. На територію школи до нас заходять тільки діти. Батьків ми не пускаємо. Всі чекають на своїх дітей поза територією школи та басейну. Тому зараз плавають тільки шкільні групи. Наразі через карантин дорослі не відвідують басейн. Ми працюємо так само як і загальноосвітні школи та садочки».
poltavska-khvilia_xcwi/MUsi7eang.jpeg

Але так було не завжди. У «докарантинні часи» басейн відвідували і дорослі, які стежили за своїм здоров'ям, або хотіли з користю провести вільний час. Для цього, за словами пана Віктора, були спеціальні абонементи на вечірній час по буднях із 19:30 та у неділю зранку.

ДЮСШ №3 і басейн зокрема — комунальний заклад, тобто фінансуються з полтавського бюджету. Батьки, які хочуть долучити своїх дітей до спорту та навчити плавати - можуть записати дітей на групи початкового навчання. Далі зі зростанням навичок, дитина переходить із групу в групу, а в кого є хист і бажання — займаються вже у професійному спорті.

Виходимо з "Дельфіну" з трохи неоднозначними думками. Приміщення басейну, який виховав не одне покоління українських, європейських та, навіть, світових чемпіонів і рекордсменів мало би бути в кращому стані. Як на мене, звідусіль пахне «совком». Радує одне, що за ним доглядають та вболівають люди, віддані своїй справі.


Басейн преміум фітнес-клубу «Вітамін»

Розташування:

Вул. Пилипа Орлика, 40. Найближча зупинка — «Корпусний сад».

Години праці:

  • Понеділок — п'ятниця: 07:00 — 22:00.
  • Субота — неділя: 09:00 — 21:00.

Вартість:

Клубна система. Клієнт отримує доступ до всіх залів та послуг придбавши клубну карту:

  • Повні карти: в залежності від періоду, від 2 тис. 700 грн до 18 тис. 200 грн;
  • Ранкові карти: в залежності від періоду, від 2 тис. 500 грн до 17 тис. 200 грн;
  • Карти по відвідуванням: від 8 тис. грн до 13 тис. 200 грн.
  • Тінейджерські карти: вартість обговорюється індивідуально;
  • Дитячі карти: вартість обговорюється індивідуально.

У клубі працює гнучка система знижок та акційних пропозицій для нових і постійних клієнтів. Більше подробиць на сайті закладу.

Отже, «Вітамін».

poltavska-khvilia_xcwi/WrV7neang.jpeg

Хочемо одразу попередити: басейн тут специфічний, тому він може й не відповідати вашим потребам чи бажанням.

Заклад розташований у Центрі, на Пилипа Орлика. Зручна транспортна ров'язка — можна швидко дістатися з будь-якого району міста. Екстер'єр виконаний у чорних тонах із великою помаранчевою вивіскою посередині, великі тоновані вікна. Навпроти будівлі припарковані з десяток авто.

Усередині дуже чисто. Підлога блищить, персонал в уніформі посміхається. З обох боків від входу розташовані зручні диванчики. Біля них урни. Ба, навіть не одна, а дві: в одній із них бахіли, які просять одягнути, якщо ви не збираєтесь перевзуватися у спортивне взуття для занять. Бахіли безкоштовні.

poltavska-khvilia_xcwi/VOV476-7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/yZV4ne-ng.jpeg

Екскурсію нам провела Хохлова Ольга, директорка «Вітаміну».

poltavska-khvilia_xcwi/P53PCWfnR.jpeg
Ольга Хохлова, директорка клубу «Вітамін»

Одягаємо бахіли й ідемо праворуч — до роздягальні. Привітна жіночка бере наші куртки та вішає на вішаки. До слова, тут не лаються, якщо на куртці немає петельки — на такі випадки є тремпель.

Поспішаємо за директоркою. Перед нами турнікет. Працює він, до речі, без якихось ключів чи карток. Далі сходи на другий поверх. Прямуємо за Ольгою коридором праворуч. Двері, ще одні. Нарешті він — басейн.

poltavska-khvilia_xcwi/Gem2neang.jpeg

Басейн

Потрапляємо в простору теплу залу. У басейні четверо: двоє дорослих і двоє маленьких дітей. Вони весело вовтузяться у воді. Тренери навчають малюків плавання. Праворуч від входу є невеличка кімната, тут стіл зі стільцями та різноманітне спорядження.

poltavska-khvilia_xcwi/Cl6IneanR.jpeg

Як розвовідає директорка, басейн використовують для двох цілей: заняття з аквааеробіки та з плавання для дітей від трьох до дев'яти років:

«Наш басейн невеликий — 6х9 метрів. Його мінімальна глибина 120 см, максимальна — 150 см. Чому басейн не сильно глибокий? Його використовують для аквааеробіки та занять з дітьми. Тренування в басейні може тривати від 30 до 45 хвилин».
poltavska-khvilia_xcwi/qL2Hn6-ng.jpeg

Важливо: дорослим скористатися басейном можна тільки придбавши клубну карту. Діти ж тут можуть займатись і не маючи постійного членства:

«Ми практикуємо для діток від трьох до дев'яти років заняття в басейні без клубного членства, але обов'язково з персональним тренером. Просто так залишити дитину одну в басейні не вийде», — говорить пані Ольга.
poltavska-khvilia_xcwi/OIxv76-nR.jpeg

На мене справило враження те, що в басейні можна проводити лікувальні заняття з хворими дітьми. Так, діти з інвалідністю, можуть займатися у цьому басейні з тренером. Для цього батьки повинні мати рекомендацію лікаря та пройти попередню співбесіду з тренером щодо навантаження та програми лікувального плавання:

«У басейні також займаються діти, хворі на ДЦП та різні хвороби опорно-рухового апарату. Для того, щоб записати дитину на плавання з тренером, перш за все, потрібна рекомендація лікаря, в якого лікується ця дитина. Далі ми можемо попередньо зустрітися з тренером. Тренери в нас усі кваліфіковані, мають спеціальну освіту, досвід роботи з дітьми, які мають певні хвороби».

Басейн, до речі, на ніч накривають спеціальним «килимом», який унеможливлює потрапляння до нього сторонніх речей.

Душові та вбиральні

Виходимо з зали басейну і повертаємося до кіманти, з якої прийшли. Роздивившись детальніше, розуміємо, що знаходимося в кімнаті з душовими кабінками. Їх дві: обидві щільно закриваються та зроблені з непрозорого скла. Все сучасне та чисте.

poltavska-khvilia_xcwi/4DIvn6-7g.jpeg

Дорогою назад звертаємо увагу ще на двоє дверей — вбиральні. Пані Ольга каже, що з приходом пандемії їх почали дезинфікувати якомога частіше.

Спускаючись до вестибюлю помічаємо чоловіка, який, видно, поглядом шукає пані Ольгу та допитливо дивиться на нас. Це головний інженер закладу Юрій Денисюк. У нього й запитуємо детальніше про технічний бік басейну (заради нього ми ж сюди прийшли).

«У нас є два теплообмінника — водяний та електричний. Це на випадок, коли один з них не працює. Є автоматика, яка налаштовується на задану температуру. Бо для дітей, наприклад, потрібна вища температура для плавання. Для дорослих, відповідно, температура води може бути нижчою. Ми регулюємо температуру відповідно до того, хто наразі займається у басейні».

За словами інженера, у закладі працює обладнання для очистки та дезінфекції води:

«Для очистки води в нас стоїть спеціальна станція. Ми закуповуємо необхідну хімію. І біля цього обладнання стоять датчики. Якщо будь-який із цих датчиків виявляє недостаній рівень того чи іншого компоненту (рівень Ph та хлору, — ред.) — відбувається автоматичне додавання до води. Ще стоять фільтри з кварцевим піском. Також стоїть ультрафіолетова лампа. Через цю лампу обов'язково проходить вода і йде в басейн».
poltavska-khvilia_xcwi/tmlOn6ang.jpeg

За розмовою не помічаємо, як опиняємося у технічній зоні, де пан Юрій розповідає нам про свої машини. З розмови можна чітко зрозуміти дві речі: головний інженер дійсно знає свою справу та тут точно піклуються про чистоту та порядок у басейні.

Ото ж, басейн у «Вітаміні» не традиційний, як ми й попереджали на початку. Але він стане в нагоді тим, хто займається аквааеробікою. Приємно й те, що заклад не стоїть осторонь від проблем дітей з інвалідністю і готовий піти назустріч.


Басейн у «Sport Life» Полтава

Розташування:

Вул. Раїси Кириченко, 72, ТЦ «Лтава». Найближча зупинка — «Завод Лтава». Поблизу — зуп. «вул. Героїв, АТО», зуп. «Парк Котляревського» та зуп. «Школа №27».

Години праці:

  • Понеділок — п'ятниця: 07:00 — 23:00.
  • Субота — неділя: 09:00 — 22:00.

Вартість:

Фітнесс-клуб має клубну систему. Для занять потрібно придбати картку. Вартість абонементу залежить від періоду оформлення та категорії абонемента.

Річні абонементи коштують від 7 тис. 980 грн до 14 тис. 990 грн.

Детальну інформацію можна знайти на сайті.

Отже, «Sport Life».

poltavska-khvilia_xcwi/6V9a7ea7g.jpeg

Без перебільшень найбільший спортивний комплекс міста. Його площа, як вказано на сайті, 4 тис. м². Всеукраїнська мережа налічує близько 60 фітнесс-клубів.

Перед головним входом і збоку від нього — паркінг на півсотні машин. Через великі тоновані панорамні вікна, які розташовані по всій довжині фасаду, якщо придивитися — можна побачити відвідувачів на бігових доріжках. Здається, що одночасно тут може займатися половина жителів Браїлок. ;)

poltavska-khvilia_xcwi/l93f76-ng.jpeg

Крізь двері потрапляємо до вестибюлю, де відвідувачі похапцем одягають маски. Біля рецепції, за якою стоять дві усміхнені дівчини, молодий чоловік, який, вочевидь, забув свою маску і вмовляє дівчат пропустити його. Але вони непохитні.

poltavska-khvilia_xcwi/FLphI6a7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/5TphI6-7g.jpeg

Про екскурсію ми домовлялися з Юлією Назаренко, співробітницею клієнтського відділу. Поки вона зайнята з клієнтами, роззираємось.

Праворуч від входу стоять автомати, схожі на ті, які готують каву на вокзалах. Але вони натомість наповнені всілякими спортивними "примочками". Тут і протеїни, і вітаміни й інше спортивне харчування, від назв якого автор дуже далекий. З обох боків від входу розташовані м'які помаранчеві пуфи. Правіше напівпрозора шахта ліфту та турнікет.

Вршеті Юлія готова провести нас до басейну. Залишаємо верхній одяг у роздягальні ліворуч від рецепції, одягаємо безкоштовні бахіли і проходимо крізь турнікет. Проходячи повз ліфт помічаємо напис, який вказує, що ліфт призначений для людей з інвалідністю.

poltavska-khvilia_xcwi/DQgE7eang.jpeg

Підіймаємось сходами на другий поверх. Оскільки заняття в басейні йдуть безперервно, Юлія не змогла провести нас через роздягальню, тож ми обходимо через пожежний вхід.

poltavska-khvilia_xcwi/5qSs7ea7g.jpeg
Юлія Назаренко

Перше, шо кидається в очі — масштаб. Виявляється тут не один, а цілих три басейни! Кожен має різні параметри, але про це згодом.

poltavska-khvilia_xcwi/-mWU7e-nR.jpeg

У приміщенні близько 40 людей: дітвора вовтузиться у найменшому басейні. Поруч матусі в купальниках, не втрачаючи пильності, займаються своїми справами. У середньому за розмірами басейні старші діти займаються з тренерами. А далі — найбільший басейн, де дорослі хто вправно, а хто не дуже, плавають різними стилями.

Роззирнувшись, питаємо як тут все облаштовано:

«Найменший басейн для немовлят. Його розмір — 4х4 метри. Глибина до 90 см. Тут плавають дітки від народження і до трьох років. Але, зазвичай, надовго вони тут не затримуються, переходять у більший басейн. У закладі працюють тренери-професіонали, в них великий стаж роботи. Вони навчають дітей як правильно поводитися з водою».
poltavska-khvilia_xcwi/JMUs76-nR.jpeg

На підтвердження слів пані Юлії помічаю трьох тренерів у формі та з бейджами, які керують дітьми та допомагають їм.

Наступний, більший за розмірами та глибиною басейн розрахований для дітей до семи років. Як розповідає Юлія, його максимальна глибина до 110 см. У довжину басейн має 14 метрів, в ширину — дев'ять. Але, за словами нашої екскурсоводки, семирічні діти займаються в цьому басейні дуже рідко. В основному вони плавають одразу в дорослому.

poltavska-khvilia_xcwi/vAEU7eang.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/hnzWVe-ng.jpeg

То що ж потрібно для того, аби записати дитину на плавання:

«Для занять у басейні потрібно придбати абонемент. Якщо у вас немовля, — ви повинні обов'язково перебувати принаймні на території фітнесс-клубу. Зі старшими дітьми простіше. З ними займаються тренери. Також маєте можливість записати дитину як на індивідуальні заняття з тренером, так і на групові», — зазначає Юлія Назаренко.

Слухаємо і водночас роздивляємось. Стіну біля басейну для дітей оздоблено мозаїкою. Біля великого — усе більш витримане. На протилежній від нас стінці, біля входу до роздягалень і туалетів рецепція та тренажери для розминки перед заняттями. Пані Юлія каже, що перш ніж почати плавати необхідно обов'язково зробити розминку. Попід стінкою стоять нерішучі новачки.

Варто зазначити, що одночасно на території басейну знаходяться люди зовсім різного віку: від немовлят до людей поважного віку. Якраз біля трапу розминається чоловік, ну точно за 60.

poltavska-khvilia_xcwi/XgLkVe-7g.jpeg

Час поговорити і про технічний бік великого басейну.

«25 метрів, 6 доріжок. Глибина басейну від 110 см до двох метрів. У нас усі басейни з 4-х ступеневою системою фільтрації. Відбувається постійна циркуляція води. Профілактика регулярна. Сучасна фільтрація ультрафіолетом, пісочна фільтрація. Кожного дня робот-пилосос чистить дно та стінки. Регуляція температури повітря та фільтрації здійснюється автоматизовано. На цокольному поверсі розташована підстанція», — розповідає Юлія.
poltavska-khvilia_xcwi/6K5i46anR.jpeg

На запитання про те, де я можу побачити температуру води, Юлія запевнила, що якщо хтось із клієнтів цікавиться температурою вони викликають техніка, який приходить і вимірює наявну температуру в басейні. Наразі, за словами нашої провідниці, температура води складає 26-27 градусів.

poltavska-khvilia_xcwi/vZ8ZV6-7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/sTJTIe-7g.jpeg

Враховуючи те, що ми бачили ліфт для малобільних людей, я запитав у пані Юлії чи відвідують люди з інвалідністю басейн.

«У нас займається паралімпійська збірна України з плавання. Їх близько 20. У них свої тренери і вони з ними займаються. У них спеціальні умови відвідування нашого басейну.
Але є і просто клієнти, які проходять реабілітацію після травм, після інсультів. Діти з ДЦП займаються з персональними тренерами. У нас є тренери, які мають відповідну кваліфікацію для занять з людьми з інвалідністю. Іноді до нас приходять люди з інвалідністю, які не потребують допомоги тренерів і займаються самостійно. Також ми завжди можемо домовитися про супровід когось із близьких до басейну, якщо людина потребує його».

Ще цікавинкою стало те, що у мережі фітнесс-клубів є власний мобільний додаток. З нього кожен клієнт може зареєструватися на заняття.

poltavska-khvilia_xcwi/lSrM4eanR.jpeg

Ну що ж, ми побачили достатньо. Вражень багато. Більше, напевно, від масштабності. Масштабності, простоти та доступності.

Замість висновків

Отже, ми побували у чотирьох закладах де наразі у Полтаві є басейни і де так чи інакше можна поплавати. Кожен має свою специфіку та особливості. Варто не забувати про те, що вже декілька років ремонтують та реконструюють басейн у «Спартаці». Ось-ось, у березні, повинна відкритися «Акварена», яка обіцяє бути потужним та доступним закладом. Ну і є надія, що колись таки здадуть в експлуатацію басейн у Щербанях.

Якщо ця інформація стала вам у пригоді — значить ми не марно старалися. Займайтеся спортом і будьте здорові!

Фото Станіслава Пантелея

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар