На мінах хтось підривається майже кожного тижня — лікар з Ізюму

За свідченням лікаря Юрія Кузнецова, мешканці Ізюму і прилеглих населених пунктів майже щотижня травмуються від наслідків російської окупації — замінованих територій.

poltavska-khvilia_xcwi/jFzu_Cb4g.png
Фото: Associated Press
«У нас в середньому одна людина на тиждень отримує поранення від мін. Я не знаю, коли я знову піду до річки чи до лісу, навіть якщо тут повністю відновиться життя. Тому що як медичний працівник я бачив наслідки», – цитує травматолога Associated Press.

Нагадаємо, що за порятунок багатьох мешканців Ізюму під час російської окупації Юрій Кузнецов отримав орден «За мужність» 3 ступеня. Без належних умов та медичних засобів він проводив операції в підвалі лікарні.

При цьому більшість постраждалих від мін пацієнтів Кузнецова запевняли, що були обережні.

«Вони були впевнені, що з ними цього ніколи не станеться», — сказав він.

Так, 66-річний Олександр Рабенко наступив на пелюсткову міну за 200 метрів від свого будинку, коли йшов знайомою стежкою до річки по воду.

«Я до цих пір не знаю, як вона туди потрапила, був впевнений, що там безпечно», каже він. Рабенко досі відчуває біль від стопи, якої вже немає. «Лікар сказав, що моєму мозку знадобляться місяці, щоб зрозуміти, що сталося», — розповів постраждалий.

Бували й випадки, коли один пацієнт двічі наступав на міни: перший раз у червні, коли він втратив частину п’яти, і другий раз у жовтні, коли він втратив всю стопу.

Особливе занепокоєння у місцевих викликають протипіхотні фугасні міни, відомі як пелюсткові – маленькі та слабо видимі, тому дуже небезпечні. Human Rights Watch задокументувала, що росія застосувала щонайменше вісім типів протипіхотних мін, заборонених Женевськими конвенціями, на території східної України.

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Полтавська хвиля

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар