На Полтавщині відбулося обласне свято «Купальські ігри на батьківщині Миколи Гоголя» (ФОТО)

Культурно-мистецький захід організували фахівці Департаменту культури і туризму ОДА та працівники Національного музею-заповідника Миколи Гоголя.

6 липня у с. Гоголеве Миргородського  району відбулося обласне свято «Купальські ігри на батьківщині Миколи Гоголя». Захід відвідали не лише жителі прилеглих сіл, а й гості з області.

poltavska-khvilia_xcwi/OdShGWing.jpeg

Участь у обласному святі  «Купальські ігри на батьківщині Миколи Гоголя» взяли заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко, голова Миргородської райдержадміністрації Віктор Іваненко.

poltavska-khvilia_xcwi/Nt-2MZmng.jpeg
«Наша країна така багата на традиції. Івана Купала є однією із найкрасивіших та наймістичніших. Дуже приємно, що його святкування у Гоголевому, на батьківщині чаклуна слова, який із такою любов’ю й повагою описував українські традиції у своїх творах, теж стає свого роду традицією. Бажаю кожному, хто шукає сьогодні квітку папороті, знайти її. Нехай вона подарує  здоров’я, любов, надію й віру у справжні дива. Насолоджуймося святами, за якими ми так сумували. «Купальські ігри на батьківщині Миколи Гоголя» – справжня радість для усіх нас»,– сказала Катерина Рижеченко.
poltavska-khvilia_xcwi/Di9hMZm7R.jpeg
«Раді вітати всіх на батьківщині Миколи Гоголя, на відзначенні прекрасного свята Івана Купала. Здавна повелося, що воно містичне й загадкове. Кажуть, саме на ньому дівчата й хлопці знаходили своїх половинок, кохання й майбутнє. Бажаю, щоб сьогодні кожен знайшов свою долю, а хто полюбився, у настрої й разом, відсвяткували це свято», — звернувся до всіх присутніх Віктор Іваненко.

На гостей заходу чекали майстер-класи з плетіння вінків, стрибки через вогнище, виставка виробів народних умільців гоголівського краю. Частували відвідувачів українськими традиційними стравами, зокрема фірмовим кулішем із поросячим хвостом, качиною кашею,  випічкою. Працювала «Пасіка рудого Панька».

poltavska-khvilia_xcwi/n2voGZi7g.jpeg

Розважали присутніх артисти Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. Гоголя, обласного театру ляльок, гурти «Брат Кіндрат», «Dance-band». Для дітей облаштували ігрову зону з атракціонами, проводили цікаві конкурси та інші розваги.

На вечір розпалили багаття, через яке могли стрибати всі охочі, дівчата пускали вінки на воду. Також влаштували фаєр- та лазершоу.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар