«Нам немає куди зʼїжджати» — під Полтавою постраждалим від обстрілу безоплатно встановлять нові вікна

Після ракетного обстрілу Полтавської громади постраждалим мешканцям пошкоджених будинків встановлять нові вікна.

poltavska-khvilia_xcwi/NCZbHEaIg.jpeg

16 квітня на місці ракетного удару представники фонду Howard G Buffett Fondation провели заміри для встановлення нових вікон у квартирах та приватних будинках. Згодом, Фонд оформить заявку на постачання вікон. Як зазначила пані секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова, вікна надаватимуть персонально кожному постраждалому. Це результат перемовин міської ради та благодійників.

Пригадаємо, що 8 квітня росіяни поцілили у житлову забудову в Полтавському районі. Попередньо, окупанти вдарили крилатою ракетою Х-59.

Благодійники засклять вікна пошкоджених будинків, а також місцевого навчально-виховного комплексу. Роботи виконають у рамках програми, створеної американською організацією Global Empowerment Mission у партнерстві з Howard G Buffett Fondation. За словами заступниці міського голови, яка опікується старостинськими округами, Тетяни Бардіної, нині представники Фонду працюють за 32 адресами постраждалих.

Мешканка одного з будинків пані Валентина живе у власній квартирі попри вибиті вікна та пошкоджений балкон. Вона говорить, що від ракетного удару постраждав її син та чоловік. Водночас пані Валентина поранень не отримала, адже встигла вибігти з кухні.

«Ми всі тут були. Я була на кухні, чоловік у спальні, а син на балконі. Якраз епіцентр вибуху був біля гуртожитку і його (сина, — ред.) відкинуло, вся рама впала на нього. Він дуже постраждав. Йому надали медичну допомогу. Голову розрізало склом, на животі великий синяк, вся спина побита склом. На нього впала рама, утеплення, монолітна цегла на ноги. Чоловіку трохи порізало склом ноги. А я була на кухні. Чудом вийшла звідси, що ця рама не впала на мене».

Пані Валентина додає, що біля батарей пішли тріщини, а у сусідів на третьому поверсі зрушилися плити. Утім сімʼя до родичів не переїжджає, адже немає вільного місця для всіх.

«Немає куди. Куди там з'їжджати? Поки тут, ночуємо тут. Розумієте, у них (родичів, — ред.) велика площа, де ми б могли дійсно жити».

Міська влада зазначає, що встановити нові вікна мають найближчим часом.


Робота над цим матеріалом стала можливою завдяки проєкту Fight for Facts, що реалізується за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар