Наслідки атаки на Полтавщину: що з людьми, які лишились без домівок

9 квітня очільниця Полтави Катерина Ямщикова розповіла про кількість постраждалих, руйнування будинків та допомогу мешканцям, які втратили домівку через російський удар.

poltavska-khvilia_xcwi/ETZv0Z-Sg.jpeg
Наслідки російського удару по Полтавщині 8 квітня. Фото: МВС України

Про це пані секретар Катерина Ямщикова повідомила під час брифінгу з журналістами.

За даними міської ради, дев'ять постраждалих перебувають у лікарнях, з них — чотири дитини. Одна людина у важкому стані. Одна жінка загинула.

Внаслідок ракетного удару гуртожиток зруйнований повністю, не підлягає відновленню. Також серйозних руйнувань зазнали будинки поруч із місцем атаки.

Людей, які лишилися без домівок евакуювали в місця компактного проживання. Дехто лишився у сусідів чи родичів. Для постраждалих виділили транспорт для евакуації. На місці атаки облаштували штаб, працюють психологи та надають допомогу благодійні фонди.

«Ми сконтактували з усіма гуманітарними місіями, фондами, благодійними фондами, які працюють в нашому регіоні. Вони також будуть долучені до роботи в епіцентрі подій, для того, щоб видавати продуктові набори, гігієнічні набори, одяг тим, хто цього потребує. В тому числі там організоване гаряче харчування, підвіз питної води. Також сьогодні там розпочнеться обхід по квартирах для визначення ступеня пошкодження житла, для того, щоб швидше люди могли отримати відповідні довідки і оформлювати далі документи», — розповіда Катерина Ямщикова.

Після завершення слідчих дій, на місці удару працюватимуть комунальники для прибирання території, щоб місцеві жителі змогли потрапити у свої квартири та забрати необхідні речі. У міськраді заявили, що постраждалі отримають гуманітарну та фінансову допомогу. Сьогодні відбудеться засідання виконкому, на якому планують ухвалити алгоритм подачі заяви на відшкодування збитків.

Нагадаємо, пізнього вечора 8 квітня полтавці почули звуки вибухів. Як стало відомо згодом, росіяни атакували ракетою житловий будинок. Начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін прокоментував наслідки атаки. За словами керівника адміністрації, зруйновано один будинок. Ще три будинки пошкоджені.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар