«Нічим не відрізняємося від воїнів гетеросексуалів» — у Полтаві відкрили фотовиставку про військових ЛГБТІК+

4 липня у центрі «Дія» відкрили виставку «ЛГБТІК+ на захисті України».

На виставці представили 19 портретних фотографій військових, які воюють на різних напрямках фронту. Ці світлини зробив Алім Якубов протягом року.

За словами Якубова, Полтава стала третім містом, до якого привезли цю виставку. Перша презентація відбулася у Києві, а потім фотографії виставили у Вашингтоні.

«Спершу було три герої: Настя, Віктор і Діана. Після того, як почали брати в них інтерв'ю, у військових чатах пішла інформація, що ми збираємо такі історії. Їздили у Краматорськ до Івана у лютому, коли точилися важкі бої у Бахмуті. Він приїхав якраз з чергування з Бахмута», — каже автор фотографій.

На відкриття завітав один із героїв виставки, колишній військовий Дмитро. Боєць зробив камінг-аут після отриманого поранення. Як говорить сам Дмитро, тоді він зрозумів, що іншого часу бути щасливим не буде.

«Саме в той момент, коли я перебував у лікарні, я зрозумів, що більше не можу приховувати в собі те, що я гей. Я вирішив показати, що ми нічим не відрізняємося від воїнів гетеросексуалів. Так само воюємо, виконуємо бойові завдання і заслуговуємо на ті самі права, як і всі люди».

Також на виставці голова батьківської ініціативи, ГО Tergo Олена Глоба закликала депутатів ухвалити закон про цивільні партнерства.

«Він важливий для того, щоб люди влаштували своє життя щасливим і згідно з законом, створювати родити, всиновлювати дітей, але такого права в Україні в них немає. Наразі війна і всі проблеми, які існують в суспільстві, погіршуються. Наприклад, якщо один із партнерів втрачає життя, то в іншого буде дуже багато проблем. Особливо, якщо є діти. Ще є поділ майна, допомога від держави», — розповіла Олена Глоба.

Полтавка Марина Олександрович, яка завітала у перший день виставки, говорить, що тема виборювання прав людини дуже важлива, адже це цінності, які виборюються на війні.

«Найважливіше бути людиною, бути людяним. ЛГБТ — це просто слово, яке нічого не говорить про людину. Про людину говорять її ідеї, справи. Це важливо. Такі ярлики як ЛГБТ, це всього-на-всього ярлики, які нічого не кажуть нам про цінність людини».

Нагадаємо, що захід можна відвідати з 4 по 11 липня за адресою: вул. Соборності, 45а, хол першого поверху. Вхід вільний.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Відео"

Останні публікації

Обговорення: 8 коментарів

Написати коментар
 • ПМ
  Пані Марія
  6 лип.
  Це не пропаганда. Це світ, у якому ми живемо. Так само можна казати про людей, які чимось відрізняються від решти. Їх що не варто помічати, цим воони стають гіршими? Яка різниця з ким людина спить і кого любить. Суспільство це не повинно хвилювати. А то у нас люди лише засуджувати вміють. Суньте носа у свої справи. А якщо вам не так, організуйте виставку зі своєю пропагандою. Редакції дякую за тему. Мій син нещодавно зізнався мені, що гей. Йому 24 роки. Зразу я перелякалася, що він не такий і збоченець. І думала, що мало часу приділяла його вихованню. А потім подумала, що накручую себе через людей довкола. Бо моя дитина цілком нормальна. Завжди мені допомагає, має друзів різних статей та справу, яка йому пододобається і приносить гроші. То чим це він не такий або гірший. Можливо кращий.
  Відповісти
 • Х
  6 лип.
  Це іменно пропаганда підарастії,по другому і не скажеш,нічого не маю проти вашого сина,но виставка це іменно пропоганда,і ніяк інакше.
  Відповісти
 • О
  Олекса.
  Пані Марія
  6 лип.
  Дійсно яка різниця,з ким людина спить,хто його в жопу їбе,в кого воно хуй сосе,але вони ж самі це виставляють на показ,хочуть показати що це нормально,а це збочення.Можете пишатися своїм сином.
  Відповісти