«Новозбудований» басейн у Розсошенцях уже руйнується: результати інспекції. ФОТО
Багато громад мріють про власний басейн, але не кожному пощастило отримати державні кошти для його будівництва. У 2017 році почали будувати басейн у селі Розсошенці, який міг би стати інфраструктурною принадою села, що межує з містом Полтава. Проте спортивно-оздоровчий комплекс збудували, але так і не відкрили. Ми спробували з'ясувати, що відбувається з об'єктом зараз.
У чому суть?
У 2017 році почалося будівництво фізкультурно-оздоровчого басейну по вулиці Шкільна,18 (в Розсошенцях під Полтавою). Тоді Щербанівський сільський голова Ігор Процик обіцяв збудувати басейн за два роки.
Нагадаємо, що комплекс зводили за співфінансування держави, області та сільради. Основні кошти — фінансування з Державного фонду регіонального розвитку, оскільки проєкт побудови басейну переміг у конкурсі. Проте басейн не відкрили і досі. А вартість робіт за ці роки зросла з 37 млн до 56 млн грн.
За майже п'ять років басейн обіцяли відкрити щонайменше двічі - у червні 2019 та в серпні 2021. Проте заклад досі не працює.
Інспекція басейну. Результати
31 січня половина депутатського корпусу (13 осіб), члени виконкому та небайдужі жителі поїхали на інспекцію до басейну. Серед них і депутатка Щербанівської ОТГ Оксана Гурцева, яка розповіла «Полтавській хвилі« про те, в якому стані перебуває басейн зараз.
«Ми заздалегідь попередили про приїзд, — говорить депутатка Оксана Гурцева, — аби головний архітектор Андрій Закора привіз із собою проєкт будівництва. Але проєкт, за словами пана Закори відправили на експертизу.
Наразі басейн перебуває на стадії будівництва, представники фірми не можуть назвати терміни здачі об'єкту в експлуатацію. Жодних робіт на території не здійснюють.
Як виявилося, розмір басейну не збігається із анонсованим на 15 сантиметрів. Дорослий басейн мав бути 25 метрів, а ми наміряли 24 метри і 85 сантиметрів. Крім того, відсутня котельня, не побудована вентиляційна система.
У приміщенні не холодно. Хоча басейн, за словами будівельників, не опалюється. Воду в басейні не спускали з серпня, на поверхні помітні мікроорганізми у вигляді плісняви. Під час пробного запуску басейну прорвало труби чи лопнула чаша великого басейну і як наслідок — водою затопило підвал. Тоді вперше депутати виїхали на місце, і лише з третьої спроби їх пустили у приміщення. Води у підвалі вже не побачили, але стіни та підлога були мокрими. Вогко було й біля електрощитової. Зі з’єднаних труб ще капала вода.
Ми пройшлися і по коридорах та допоміжних приміщеннях. Там картина теж не райдужна. Підвісна стела у прямому сенсі провисала над головами. У допоміжних приміщеннях протікає дах. Активісти говорять про те, що там пробита мембрана на даху, яка пропускає воду. Восени, коли були дощі горіли і лампи, можливо, туди також потрапляла вода з дірявого даху. Наслідки того, що вони палали, видно і досі. Ми побачили криві стіни, плісняву на підвіконні. Минулого разу і фекалії собак нас "зустрічали" в коридорах.
Завезли і частину меблів. По проєкту в холі мають стояти шкіряні дивани. Але поки дійдуть руки до них, то ті шафи що є зараз — згниють.
Мені здається, що цього року басейн навряд відкриють. Депутати не заклали жодної копійки на його утримання. По факту він не добуваний, а у забудовника немає коштів на виконання робіт. Пан Штрикуль чекає наступного виграного тендеру, або ж невдовзі оголосить себе банкрутом і басейн у Розсошенцях стане примарою».
Зауважимо, що наразі голові Щербанівського ОТГ Ігорю Процику вручили підозру в розтраті майже 2,5 млн грн, а щодо імовірних розкрадань на цьому будівництві та завищення його реальної вартості з 2019 року триває кримінальне провадження. Наразі очільнику ОТГ загрожує до п'яти років за ґратами.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.