Пенсіонера з Полтави ошукали на 200 тисяч гривень

Сергій Кононенко потрапив у пастку до телефонних шахраїв. Три місяці чоловік сплачував невідомо куди, доки його не зупинила дружина.

poltavska-khvilia_xcwi/qUmpbVTng.jpeg
(Фото — dyvys.info)

До чоловіка дзвонили вдень та вночі, і представлялися то держслужбовцями, то представниками фармацевтичної компанії, повідомили в ІРТ.

Щоб ніби то отримати компенсацію за неякісні ліки, Сергій Кононенко мав сплатити спочатку 23 тисячі.

«Почалося з того що вам треба частками сплатити 10% від судового збору. Тоді дзвінок з податкової що ми не можемо пропустити цей платіж поки ви не сплатите податковий збір. Тоді дзвінок з пенсійного фонду — поки ви не сплатите податки в пенсійний ми не зможемо пропустити цей платіж. Я сплатив близько 200 тисяч».

Це тривало три місяці, доки пенсіонера не зупинила дружина. Замість відшкодованих коштів зараз чоловік має лише купу чеків.

Юрист Артем Пархоменко наголосив, що шансів повернути ці кошти дуже мало, бо людина віддала їх добровільно. Він радить завжди перевіряти рахунок, перш ніж перераховувати кошти.

З початку року на Полтавщині зареєстрували близько 1000 звернень громадян, які постраждали від незаконних дій шахраїв. Правоохоронці попереджають, що у злочинців напрацьована ціла схема.

«Щодоби до пастки аферистів потрапляють 5-6 людей. Для реалізації такої схеми зазвичай створюють кол-центри, є реальні факти їх облаштування в установах отримування осіб, щодо яких було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та в колоніях, розташованих на непідконтрольних Україні територіях», — розповіла речниця ГУ НП у Полтавської області Поліна Ларіна.

Нагадаємо, що у Полтаві затримали підозрюваного в нападі з сокирою на жінку.

Валерія Магда

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар