Першими, хто повідомив про вторгнення рф в Україну, були американські підлітки з Google Maps: як працює сучасна розвідка

Державний міністр безпеки Великої Британії Том Тугендхат стверджує – роль відкритих даних у роботі сучасної розвідки наразі колосальна. Цьому питанню він присвятив колонку на сайті The Telegraph.

poltavska-khvilia_xcwi/sGFndrf4g.webp

Він звертає увагу на те, що зараз все більше і більше важливої інформації перебуває у відкритій площині, і завдання розвідки — правильно її проаналізувати й скористатися нею. Не випадково, з його слів, першими, хто публічно повідомив про вторгнення рф в Україну, була група студентів американського коледжу, а не якісь впливові інсайдери.

У лютому минулого року вони просто прослідкували “пробки” на Google Maps, які утворилися на російсько-українському кордоні через рух військової техніки. Раніше того ж дня вони знайшли відео в TikTok, на якому показано колону танків, розташованих неподалік від Бєлгорода. Потім вони спостерігали, як сповіщення про пробки забарвили дороги між Бєлгородом і українським кордоном у червоний колір.

На думку британського міністра, саме інформація з відкритих джерел відіграє і буде відігравати важливу роль у тому, що українці здобудуть перемогу над російською армією. І це змінить наше звичне уявлення про розвідку.

Зі слів Тугендхата, така ситуація стала можливою завдяки вибуху інформації: у 2017 році було підраховано, що 90% усіх даних у світі створено за попередні два роки. Ця тенденція, звичайно, зберігається і зараз, а п’ять мільярдів користувачів Інтернету щохвилини діляться мільйонами дописів в Instagram, Facebook і Twitter.

«У вправних руках ці дані можуть створювати різницю. Можна помітити важливий рух військ, а можна дозволити ворогу маневрувати непоміченим. Можна зловити іноземного агента, який діє на вашій території, а можна дозволити йому вислизнути крізь пальці», — коментує міністр.

Британський міністр пояснює, що, реагуючи на реалії сьогодення, їхній уряд оголосив про створення нового Центру розвідки відкритих даних.

«Наш розвідувальний центр виступить новим потужним інструментом для розуміння наших супротивників. Відкрита та доступна інформація пропонує нам багатство та деталі, які треба співставляти з таємними данними», — вважає він.

Саме відкрита, загальнодоступна інформація, як вважає Тугендхат, може бути й дієвим засобом боротьби з російською дезінформацією.

«путін опановує неправдиві наративи, від сфабрикованих новин до операцій під фальшивим прапором, а нам потрібно мати силу для реагування. Висвітлення інформації, яку можна перевірити у відкритих джерелах, гарантує, що його кампанії зазнають такого ж провалу, як і його військові операції. Інформація з відкритих джерел може допомогти нам виграти», — переконаний він.

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Полтавська хвиля

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар