Під Опішнею сімʼї полеглих воїнів можуть пройти безкоштовну арттерапію (відео)

Сім'ї полеглих воїнів зможуть безкоштовно проходити арттерапію в «Опішнянській артілі».

Майстерклас з декоративного розпису на кераміці відбувся 12 жовтня в селі Малі Будища поблизу Опішні. Захід провели у новоствореному комунальному підприємстві «Опішнянська артіль».

За словами директорки Полтавського центру соціальних служб Любов Векленко, робота з глиною — це частина арттерапії, адже вона знімає напруження та звільняє від негативних емоцій.

Для майстеркласу використовують Опішнянську гончарну глину. Спершу її заготовлюють, зокрема додають піску, пресують.

«Ось така форма для різного посуду, глечиків, горщиків. Коли робимо глечик, то робимо із заготівки такий циліндр. Для миски, тарілки таку перевернуту піраміду. Щоб стінки розрівнювалися в інший бік використовую гончарній ніж. Тримаю у руках і кручу ножем», — каже майстриня Валентина Гармаш.
poltavska-khvilia_xcwi/Jg06yBGSg.jpeg
Майстриня Валентина
poltavska-khvilia_xcwi/Slf6yBGSR.jpeg

Відвідувачі спробували розмалювати глиняні заготівлі. Полтавка Людмила говорить, що розмальований посуд хоче забрати із собою, аби похвалитися:

«Я зараз творю мистецтво. Розмальовую цю красиву посудинку на свій смак. Дуже дивуюся, що з першого разу так гарно виходить. На витворі мого мистецтва залишилися не замальовані місця, а тому зараз буду фантазувати. Хочу ним похвалитися».
poltavska-khvilia_xcwi/NDG7UBMSR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/CNv78fGIR.jpeg

Такі майстеркласи для військових та їхніх сімей проводять безплатно. Для бажаючих групою від одного до п'яти осіб коштує 300 грн, а для великої групи до 18 людей — 150 грн.

«"Опішнянська артіль" — це осередок, центр розвитку ремесел. Основна наша направленість — це виготовлення глиняних форм, посуду, глиняної декоративної іграшки. Також проводимо майстеркласи щодо технологічного процесу на гончарному крузі, з декоративного розпису».
poltavska-khvilia_xcwi/fConUfGIg.jpeg

Переглянути прайс-лист та заповнити заявку на участь можна за посиланням.

Нагадаємо, що капусняк, який готують на Полтавщині, хочуть внести до переліку нематеріальної спадщини України.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар