Полтавщина на другому місці в Україні за збором основних і зернових культур

Аграрії області намолотили 6,9 мільйона тонн основних сільгоспкультур (зернові, соняшник і соя), що на 709 тисяч тонн більше, ніж торік. Зокрема 5,7 млн тонн зернових і зернобобових. Це на 640 тис. тонн більше, ніж у 2020-му.

poltavska-khvilia_xcwi/NMSCohT7g.jpeg
фото ілюстративне

За валовим збором основних і зокрема зернових сільгоспкультур Полтавщина посідає 2 місце по Україні після Вінниччини. Про це повідомляє полтавська ОДА.

Середня урожайність зернових і зернобобових – 57,4 ц/га – на 7,2 ц/га більше, ніж минулого року. Про це повідомив на нараді в голови облдержадміністрації Олега Синєгубова директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов.

poltavska-khvilia_xcwi/pEpwohT7R.jpeg
фото пресслужба полтавської ОДА
«Нині комплекс осінньо-польових робіт в області наближається до завершення. Практично закінчили збір сільськогосподарських культур, проведені роботи з підготовки до посіву наступного року, — сказав Сергій Фролов. — Завершено збирання гречки й проса. Гречки — на площі 2,2 тисячі гектарів, намолочено 2,4 тисячі тонн. Це на рівні минулого року. Потреба області — 4 тисячі тонн. Тож працюємо над збільшенням площі під цю культуру. У поточному році прийнята урядова постанова, якою передбачена дотація на гектар посіяної гречки. 21 господарство області отримає дотацію на загальну суму 1,2 мільйона гривень. Завершене збирання сої. Її урожайність зросла на 3 центнери. За площею сої (122 тисяч гектарів) область посідає 2 місце по Україні».
poltavska-khvilia_xcwi/cZI_oho7g.jpeg
фото пресслужба полтавської ОДА

Соняшнику намолотили 1 млн 14 тис. тонн при середній урожайності 26,4 ц/га (на 1 ц/га більше за минулорічні показники). За валовим збором соняшнику область посідає 6 місце в державі. Цукрового буряку на площі майже 26 тис. га накопано 1 млн 75 тис. тонн. За цим показником Полтавщина третя в Україні. Середня урожайність культури – 415 ц/га (на 9,5 ц/га більше, ніж торік). Як і попереднього року, переробляють цукровий буряк чотири заводи – Ланнівський, Глобинський, Новооржицький і Яреськівський. Наразі підприємства переробили понад 1 млн тонн цукрового кореня й виробили 166,5 тис. тонн цукру. Потреба області — 63 тис. тонн. Кобеляцький завод нині на перестої.

«Проводимо роботу з аграріями й головами громад із метою збільшення площ посіву буряків і створення сировинної бази для діяльності підприємства», – сказав Сергій Фролов.

Наближається до завершення збирання кукурудзи на зерно, її обмолочено 631 тис. га, що становить 98%. Намолотили понад 4 млн тонн, середня урожайність — 64,5 ц/га (на 9,7 ц/га більше, ніж торік). За валовим збором цієї культури область посідає 3 місце по Україні. Загалом на Полтавщині найбільші площі кукурудзи.

Нагадаємо, що зарплата аграріїв Полтавщини цьогоріч зросла більше ніж вдвічі.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар