Полтавська облрада хоче відібрати храми та землю в УПЦ МП

Полтавська обласна рада опублікувала проєкт рішення для звернення депутатів до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо припинення договорів оренди з так званою УПЦ МП.

poltavska-khvilia_xcwi/U2DsjasVR.webp
Ілюстративне фото

У зверненні йдеться, що релігійні громади, які представляють в Україні російську православну церкву і досі не зареєстровані відповідно до вимог, встановлених чинних законодавств України створюють пряму і безпосередню загрозу для національної безпеки України.

Згідно з законом, релігійні об’єднання зобов’язані вказувати в назві належність до релігійної організації за межами України, до якої вони входять.

«УПЦ МП стверджує, нібито не має стосунку до російської православної церкви. Однак навіть у своєму Статуті вона виводить своє існування з грамоти Алєксія ІІ московського, де чітко вказано сполучення рпц і УПЦ (мп). Крім того, численні факти, включаючи матеріали кримінальних проваджень, свідчать, що структури рпц в Україні використовувалися російськими спецслужбами для розвідувальної діяльності та рекрутування агентів в Україні», — йдеться у повідомленні.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар