Полтавський краєзнавчий стане першим Smart-музеєм в Україні

У музеї підписали меморандум про співпрацю з компанією Vodafone Україна.

poltavska-khvilia_xcwi/2MYdGMT7R.jpeg
Перший експонат в доповненою реальністю

Музейники представили перші напрацювання у сфері доповненої реальності. У дворику за ескізами Тараса Шевченка «оживили» половецьку «Кам’яну бабу», яка зараз без голови.

Скориставшись підказками на табличці, відвідувачі можуть завантажити спеціальний додаток та, навівши смартфон на скульптуру, побачити її доповнений вигляд. Окрім того, поряд з експонатом з’являється інформація з його описом та історією.

Виконуюча обов'язків директора музею Тамара Кондратенко та заступник генерального директора Vodafone Україна Андрій Большаков підписали безстроковий меморандум про співпрацю.

poltavska-khvilia_xcwi/yASLGMTnR.jpeg
Андрій Большаков і Тамара Кондратенко

Також музею передали спеціальну табличку з QR-кодом, яку незабаром розмістять у Сонячному парку. За цим кодом можна буде побачити базову екскурсію музеєм, доки він закритий на реставрацію.

«Саме в Полтаві ми створимо перший Smart-музей в Україні. Наша мета — започаткувати на базі музею експериментальний технологічний майданчик, залучити фахівців та розробників з усієї країни. Ми впроваджуватимемо тут новітні застосунки та технології, щоб надалі передавати цей досвід іншим колегами навіть за межами України», — підкреслила директорка зі зв’язків з громадськістю Vodafone Україна Вікторія Рубан.

У Краєзнавчому музеї також планують «оживити» відомого полтавського мамонта та дзвін з Успенського собору. Сам собор уже давно зруйновано, але за допомогою технологій можна буде побачити, як раніше виглядала дзвіниця та почути дзвін.

На всіх поверхах встановлять точки доступу до високошвидкісного інтернету. Впровадять технології для відстежування маршрутів, які проходять гості, щоб аналізувати їх та покращувати сервіс.

На першому поверсі створять Smart-стіну вдячності партнерам, які долучаються до реставраційних процесів.

poltavska-khvilia_xcwi/yAgKVMTnR.jpeg
Ігор Панченко та Катерина Рижеченко
«За допомогою новітніх технологій ми зможемо гідно представити кожен експонат і саму будівлю музею», — зазначила заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

Заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Ігор Панченко наголосив, що завдяки втіленню ІТ-рішень музей зможе залучити туристів та підвищити впізнаваність на рівні країни.

Раніше ми розповідали й показували, як реставрують Полтавський краєзнавчий музей.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар