Полтавський випускник створив дрон для порятунку з-під завалів
Магістр «Комп’ютерної інженерії» Олексій Михайліченко розробив прототип універсальної гусеничної модульної платформи, яку можна використовувати для рятувальних операцій, розмінуванні територій та в промисловості.
Про це повідомили у Полтавській політехніці.
Модель адаптується під різні типи акумуляторів. Це буде корисно, враховуючи проблеми з енергопостачанням. Форма платформи побудована так, щоб можна було її використовувати у місцях, де часто-густо світла немає взагалі.
Дрон стане у нагоді при відновленні зруйнованих будівель та споруд, у важкодоступних місцях завалів, деблокуванні людей чи тварин уламками будівельних конструкцій, куди часом рятувальникам важко дістатися.
«На мою думку, поставлена мета була успішно досягнута: маємо продукт, який можна модернізувати, вдосконалювати та сміливо використовувати», — каже викладач інженера Василь Васюта.
Усі презентовані деталі є модульними, мають особливі кріплення та додаткові отвори. Частина двигуна може легко замінюватися, навіть можна змінити тип платформи – з гусеничної на колісну, вона може рухатися по рівних, бездоріжжю і гористих поверхнях.
При необхідності більшого зчеплення є можливість заміни гусеничної тяги, можна зробити більше виїмок для того, щоб зробити силу тертя з поверхнею більшою.
Для здешевлення друку окремих деталей можна використовувати пластик різної якості.
Керувати дроном можна за допомогою «Bluetooth» з пристрою на базі «Android» не нижче сьомої версії. Для радіокерування необхідно встановити додаток.
Розробка Олексія Михайліченка — це його дипломна робота, а скористатись може кожен, кому необхідно створити недорогу роботизовану, дистанційно керовану платформу.
«Я поставив перед собою задачу – створити прототип моделі наземного дрона та максимально здешевити його виробництво.
Модульна модель має внутрішні апаратні компоненти, які можна легко знайти на сучасному ринку – датчики для зняття даних з навколишнього середовища, роботизована рука, якою можна легко керувати, датчики руху, камери на передній частині. Попри воєнний стан, коли придбати необхідні деталі стало важче, ми впоралися, замінивши їх значно дешевшими», – розповів Олексій.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.