Понад 10 днів на перетині Полтавської та Сумської точилися важкі бої — інтерв'ю з учасником подій «Гадяцького сафарі»

Від 24 лютого і до сьогодні в Україні не меншає охочих вступити до лав захисників держави. А ті, кому пощастило втрапити до ЗСУ чи ТрО, уже п’ятий місяць поспіль боронять нашу країну.

25 червня 116-ій окремій бригаді ТрО в Полтавській області виповнилося 4 роки. До війни про неї мало хто знав, але від 24 лютого саме вона — одна з тих, хто взяв на себе перший удар від окупантів.

«Полтавська Хвиля» поспілкувалася з командиром військової частини А7044, полковником Олександром Чахловим і дізналася: яку роль бійці бригади відіграли у боях під Гадячем, що з бригадою нині та чи всього вистачає.

poltavska-khvilia_xcwi/I6b1LrqnR.jpeg

Олександре, чи брала участь ваша 116-а бригада у перших боях на території Полтавщини?

26 лютого 2022 року колони техніки російської федерації зайшли в Полтавську область. Перші бої на себе прийняв Веприк Гадяцької громади. Понад 10 днів на перетині Полтавської та Сумської точилися важкі бої.

Щоразу, коли росіяни намагалися форсувати в тому районі річку Сула, наша артилерія влучними пострілами залишала їхні колони навіки в Гадяцьких лісах.

Поки русня ховалася по лісах, невеликі мобільні групи з числа підрозділів нашої бригади разом з добровольцями, серед яких чимало мисливців, виявляли та знищували ворога в Гадяцьких лісах. Звідти й пішла назва «Гадяцьке Сафарі».

У тих боях наші бійці здобули чимало трофеїв, серед яких танки, артилерія, засоби протиповітряної оборони та інша техніка.

poltavska-khvilia_xcwi/aF91L937g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/20AxL937R.jpeg

Воюєте лише на Полтавщині? Чи й в інших областях?

До кінця березня підрозділи нашої бригади, разом з частинами-побратимами Сухопутних військ та територіальної оборони Сумщини, повністю звільнили Сумську область від окупанта.

Нині бригада виконує бойові завдання на території Харківської області, паралельно зміцнюючи оборону Полтавщини.

Щодо оборони Полтавщини… Хтось ще допомагає?

У побудові додаткових інженерних укріплень нам активно допомагають Добровольчі формування територіальних громад. З моменту введення в Україні воєнного стану всі добровольчі формування територіальних громад перейшли в оперативне підпорядкування командирів відповідних військових частин Сил територіальної оборони.

Чи повністю сьогодні укомплектована Полтавська ТРО?

На сьогодні всі підрозділи бригади укомплектовані повністю згідно штату. До нас практично кожного дня звертаються охочі вступити на службу до частин територіальної оборони, яких ми направляємо до Центрів комплектування та соціальної підтримки для зарахування до резерву.

poltavska-khvilia_xcwi/yEwbL9q7R.jpeg

Спорядження та амуніція – що нині є в розпорядженні бригади?

З початком війни й до сьогодні ми наростили м’язи — з’явилися повноцінні протитанкові, інженерні, зенітні, розвідувальні підрозділи… Та й зброя різноманітна: від трофеїв, які «люб’язно» нам залишив ворог, до зброї та спорядження, яку нам поставляють країни-партнери.

Не секрет, що були випадки дезертирства серед тероборони інших областей після перекидання на фронт. Чи ведеться зараз з полтавськими тероборонівцями військова та психологічна підготовка до участі в бойових діях?

Багато шириться чуток про дезертирство, особливо, в лавах територіальної оборони. Скажу одне, 24 лютого, після оголошення Указом Президента України військового стану, бригади Територіальної оборони розгорнули буквально за декілька днів.

У Центрах комплектування та соціальної підтримки стояли черги. На військову службу прийняли багато людей, які мали різні рівні військової підготовки та морально-психологічного стану. Деякі з них раніше в Збройних силах не служили та взагалі ніякої військової підготовки не мали. Але не дивлячись на це, в нашій бригаді не було жодного випадку дезертирства.

Нині в підрозділах бригади постійно проводиться бойова підготовка, практичні бойові стрільби. Бо коли військовослужбовець чітко знає, що він повинен робити та має високу довіру до командирів, тоді він не схильний до дезертирства. Як я завжди кажу, коли йдеш у бій, ти повинен завжди бачити спину командира…

Також із нашими воїнами постійно працюють офіцери-психологи.

poltavska-khvilia_xcwi/avvfY937g.jpeg

Розкажіть трохи про хлопців і дівчат, які нині служать у бригаді?

Насправді я вклоняюся перед героїзмом та самовідданістю тих, хто зі мною служить.

Чимало військовослужбовців бригади відзначені високими державними нагородами. Четверо військовослужбовців бригади нагороджено Орденом за мужність ІІІ ступеня, два — відзнакою Головнокомандувача Збройних сил України «За досягнення у військовій службі» ІІ ступеня, ще два — відзнакою Головнокомандувача Збройних сил України «За взірцевість у військовій службі» ІІІ ступеня. Одному військовому присвоєно чергове військове звання посмертно.


«Полтавська Хвиля» вітає 116-у бригаду з її 4-річчям. А всім нам бажає мирного неба над головою та такої очікуваної ПЕРЕМОГИ!


Нагадаємо, в бою з окупантами загинув офіцер із Полтавщини.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар