Понад півтора століття тому вперше виконали Держаний гімн

15 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила національний гімн на музику Михайла Вербицького.

poltavska-khvilia_xcwi/9GSLh11ng.jpeg
(Фото — www.unn.com.ua)

Проте історія цих рядків почалася набагато раніше.

У 1863 році у четвертому номері львівського літературно-політичного часопису «Мета» серед інших поезій Тараса Шевченка надрукували вірш «Ще не вмерла Україна», і саме тому в Галичині він певний час вважався твором Кобзаря. Насправді ж автором вірша був український етнограф, громадський діяч, поет Павло Чубинський, який написав його у Києві восени 1862 року.

poltavska-khvilia_xcwi/pZm021Jng.jpeg
Перша публікація вірша у львівському журналі «Мета»

Цей вірш припав Вербицькому до вподоби як патріотичним змістом, так і легкістю форми. Вперше майбутній гімн публічно виконали 10 березня 1865 року в Перемишлі як завершальний концертний номер перших у Галичині світських «вечерниць в пам’ять Тараса».

Перший запис гімну «Ще не вмерла Україна» відбувся за участі видатного українського композитора Модеста Менцицького у 1910 році.

Іван Франко та Леся Українка визначили «Ще не вмерла Україна» як національний гімн. Славетне творіння Чубинського і Вербицького лунало під час проголошення Акту Злуки між УНР і ЗУНР. Слова Українського Гімну надихали у важких боях за незалежність із російськими загарбниками Героїв Крут, Січових стрільців, воїнів УПА.

Офіційно «Музичну редакцію» Державного Гімну прийняла Верховна Рада України 15 січня 1992 року.

Український Гімн увійшов у книгу рекордів Гіннеса як найбільш заспіваний впродовж короткого часу (протягом Революції Гідності). Лише за 2014 рік гімн України звучав набагато частіше, ніж за всі роки Незалежності, повідомляє Полтавський офіс Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.

Нагадаємо, у Полтаві повідомили як вступити до тероборони.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар