Постраждалі від сімейного насильства полтавки можуть безоплатно отримати прихисток у готелях міста

Полтавці, які звернулися до поліції або інших уповноважених суб’єктів з приводу домашнього насильства, зможуть 3 доби безоплатно проживати в готелях міста. Після цього, їм пропонують переїхати у Притулок для жінок (де можна перебувати до 3 місяців) або Кризову кімнату (терміном до 10 діб).

poltavska-khvilia_xcwi/5XeDNqJ7R.jpeg
Фото: zmina.info

Бронювання місць в готелі та реалізацію інших соціально-правових заходів забезпечують фахівці Благодійної організації «Світло надії». Про це повідомили у пресслужбі ГУНП у Полтавській області.

Як зауважила ініціаторка тренінгу Наталія Нечепуренко, старша інспекторка відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності, Полтавщина стала першим регіоном в Україні, де механізм використання готелів як тимчасових притулків для постраждалих осіб вже працює.

«Новий алгоритм допомоги постраждалим реалізується в рамках експериментальної ініціативи «Партнерство між готелями та громадськими організаціями заради надання тимчасового притулку постраждалим від домашнього насильства». На даний час тимчасовий притулок постраждалим (як з Полтави, так і з інших районів області) надають кілька готелів обласного центру (адреси в цілях безпеки не розголошуються)», — повідомила поліцейська-омбудсменка.

Як зауважила очільниця Благодійної організації «Світло надії» Олена Чикурова, протягом 3-х діб від дня заселення у готель з постраждалою особою активно співпрацюють психолог, соціальний працівник та юрист. За необхідності, працівники БО допомагають звернутися із заявою до поліції, до центру надання безоплатної правової допомоги та до медичного закладу.

Психолог «Світло надії» Людмила Дерев'янко зауважила, що у Притулку для жінок або у Кризовій кімнаті після готелю постраждала отримає допомогу в працевлаштуванні, лікуванні, в організації побутових умов. Дітей, за потребою, влаштують до дитячого садочка або школи.

Як зауважують у поліції, якщо ви страждаєте від домашнього насильства, оперативно отримати допомогу можна у 2 способи:

  • зателефонувати на номер 102;
  • звернутися до Притулку для жінок, який діє при БО «Світло надії».

Раніше ми писали про те, де полтавки шукають порятунок

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар