Президент України, одягнений у російську косоворотку, привітав українців з Днем вишиванки

20 травня президент України Володимир Зеленський опублікував фото до Дня вишиванки. На світлині він, одягнений у російську косоворотку, разом із дружиною Оленою Зеленською.

Цей допис він розмістив у соцмережі Instagram.

Під фото написав: «Наша гордість, наш символ і скарб. З Днем вишиванки!».

poltavska-khvilia_xcwi/pvN_YI3Gg.jpeg

Підписників обурило, що Володимир Олександрович обрав для фотопривітання саме російську косоворотку, а не українську вишиванку.

«Косоворотка? 😢 а, ну да, КАКАЯ РАЗНИЦА», «А чого наша гордість в російській косоворотці?», «Вишиванки гарні, тільки у нього чомусь косоворотка», «Який сором😂. Розріз з боку у російському національному костюмі, а вони цей розріз запозичили у тюрків. Я не можу, просто стид. У українців розріз завжди посередині. У вашій команді ніхто взагалі як в російських так і в українських традиціях не розбирається?», «Ну это косоворотка , с вышивкой 🤨 а если мне не изменяет память , косоворотка это русский народный костюм», «А сьогодні свято "косоворотки"? Чи вже нема різниці шо і як називати?» написали підписники у коментарях.

Довідково: Основними рисами традиційної української сорочки є білий колір, розріз пазухи по середині, крій «до уставки», вишивка.

Косоворотка – це російська народна чоловіча сорочка з косим коміром. Має розріз збоку, а не посередині.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар