Реальний рівень захворюваності на Covid-19 занижений у 5-6 разів — міністр охорони здоров'я

Через низькі показники тестування COVID-19, в Україні нині виявляють дуже мало хворих. На думку заступника міністра охорони здоров’я Ігоря Кузіна, показники реального рівня захворюваності занижені щонайменше у 5-6 разів.

poltavska-khvilia_xcwi/XI468q67R.jpeg

Про це Ігор Кузін сказав в ефірі інформаційного телемарафону, передає УНІАН.

«В Україні ситуація з коронавірусом стабільна, проте є доволі низькі показники тестування, тому що люди доволі пізно звертаються по медичну допомогу та щодо тестування. Внаслідок цього за тиждень кількість госпіталізованих людей майже дорівнює кількості виявлених випадків. Тобто виявляються лише ті випадки, які з тяжким перебігом і потребують госпіталізації», — зазначив він.

Кузін підкреслив, що за минулий тиждень в Україні зареєстрували 1056 нових випадків COVID-19, позаминулого — 1 106 випадків. Також фіксуються смертельні випадки. Минулого тижня померло 19 осіб, в тому числі медичний працівник та дитина.

«Враховуючи те, що ми робимо щотижня майже 25 тис. тестів (експрес та ПЛР), то можна сказати, що показники реальної захворюваності занижені в декілька разів, щонайменше — у 5-6 разів», — додав заступник міністра.

Разом з тим, за словами Кузіна, у країнах Європейського Союзу найближчими тижнями можуть відновити масковий режим у зв'язку зі зростанням захворюваності на COVID-19.

Нагадаємо, у мене скінчився ковід-сертифікат — що робити полтавцям в умовах війни?

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар