Садиба Муравйових-Апостолів під загрозою, потрібна документація — Полтавська ОВА

Пам’ятка національного значення – палац Муравйових-Апостолів у Хомутці на Миргородщині під загрозою знищення. У Полтавській ОВА обговорили план дій.

poltavska-khvilia_xcwi/RyD20eYVg.jpeg

Про це повідомили на сторінці адміністрації.

11 квітня садибу відвідав заступник начальника Полтавської ОВА Ігор Панченко за дорученням начальника та в межах рекомендацій постійної комісії облради з питань освіти, науки та культури.

За його словами, наразі необхідно розробити містобудівну документацію – детальний план території, щоб уточнити межі й визначити цільове призначення земель. Після розгляду і затвердження цього документа можливе виготовлення землевпорядної документації.

«На жаль, нині садиба – під загрозою знищення. Разом із працівниками Департаменту культури і туризму ОВА, Полтавського державного аграрного університету та місцевої влади обговорили план дій», – розповів Ігор Панченко.

Раніше ми писали, що у 2021 році під час презентації стратегії розвитку Полтавщини палац Муравйових-Апостолів подавали до програми «Велике будівництво» в частині «Велика реставрація». Але у фінансуванні для проведення реставрації відмовили.

poltavska-khvilia_xcwi/F_Y20eL4g.jpeg

Палац Муравйових-Апостолів

Село Хомутець було родинною резиденцією Апостолів, передане особисто Іваном Мазепою 1689 року. Палац тут побудували 1770 року коштом гетьмана Данила Апостола. Пізніше їхня родина поріднилася з декабристами Муравйовими, звідки й назва.

Палац передавався із рук у руки. У будівлі також діяв пункт прокату сільськогосподарської техніки, худоби та насіння, агропрофшкола та навіть зоотехнікум. 1965 року тут відкрили музей пам'яті Муравйових-Апостолів, де представили експозицію речей із палацу.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар