Save Mariupol: полтавці вимагають деблокаду Маріуполя
21 квітня на площі театру Гоголя зібралися полтавці, аби підтримати бійців, які боронять Маріуполь, та вимагають деблокаду міста. До акції «Врятуйте Маріуполь — Зупиніть геноцид» долучилися родичі та близькі захисників Маріуполя.
Учасники акції зібралися біля входу до театру. На них нанесли грим у вигляді синців та поранень, аби показати страждання жителів Маріуполя. У декого обличчі пов'язки «Не мовчи!».
Також навпроти театру розкидані дитячі іграшки, які заплямовані червоною фармою, наче кров'ю. Полтавці, які теж вирішили доєднатися до акції, тримають у руках плакати з написами Unblock Mariupol, Save Mariupol, «Врятуйте Маріуполь — Stop denocide».
Одна зі співорганізаторок акції майбутня дружина бійця «Азова» — Ольга. Вона говорить, що місце для проведення акції обрали театр Гоголя, адже символом Маріуполя є драматичний театр, який був зруйнований російськими окупантами:
«Сьогодні меседж нашої акції — це "Страшні слова, коли вони мовчать". Ми закликаємо всіх небайдужих людей нашої країни та всіх громадян інших держав говорити про Маріуполь до останнього. До тих пір, поки не буде надана гарантія виводу наших цивільних та всіх військових».
Наразі майбутній чоловік Ольги тримає оборону Маріуполя. За всю війну Ольга чула голос коханого лише тричі.
«Через один день у мого чоловіка буде день народження. Рік тому я йому телефонувала через відео, спекла "Наполеон", поставила свічки та пообіцяла йому, що на наступний його день народження вже будемо задувати разом»
Ледве стримуючи сльози Ольга каже, що її коханий ніколи не розповідав наскільки йому важко. Він, разом із побратимами, вже третій день без їжі, а нині їхня мрія — це шматок хліба та ковток води.
«Ми з вами можемо спокійно гуляти містом, Полтавою, всією Україною, пити каву, їсти смаколики. А ви задумайтесь, наскільки важко наших хлопцям. Ми маємо в серці велику надію, що нас почують, що буде можливість врятувати наше майбутнє. Ми повинні боротися за нього».
У натовпі один із чоловіків стикає у руці прапори «Азову», а на його плечі шеврон однойменного спецзагону. Чоловік говорить, що є бійцем «Азову» та брав участь у бойових діях протягом 2014-2021 роки.
«У мене там усі мої побратими. Зараз уже їх дуже багатьох немає. У мене зараз донька в полку», — говорить боєць, але не витримує та змахнувши рукою йде від журналістів.
Наприкінці акції родичі українських бійців закликають не мовчати про Маріуполь, доки не будуть надані гарантії виводу цивільних і військових з блокованого міста.
«Закликаймо військово-політичне керівництво нашої держави та інших держав світу. Надайте гарантії, надати третю сторону, яка буде гарантом того, що наші люди виживуть, що наші люди вийдуть цілими та неушкодженими. Годі цих страждань. Я вірю, що кожен з вас може зробити свій внесок. Не мовчіть — говоріть», — каже співорганізаторка Ольга.
Нагадаємо, що в інформаційному потоці, важливо не розпорошуватись на сотні джерел, аби зберігати спокій. Ми замість вас моніторимо всі офіційні джерела та оперативно збираємо в одному місці всю найсвіжішу та перевірену інформацію:
Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.