Сенчанська громада перемогла у всеукраїнському проєкті «Civic tech — інструмент якісної взаємодії»
Тепер громада зможе сприяти зміцненню громадської участі та розвитку громадянського суспільства. Голова громади Наталія Сліпухова говорить це великий крок у розвитку ТГ. Участь у проекті, каже очільниця, дасть змогу бути владі максимально відкритою до громадських організацій та суспільних ініціатив кожного мешканця громади.
Ідея «Civic tech — інструмент якісної взаємодії» — протистояти викликам пандемії та викликаним нею карантинним заходам, які обмежують можливості комунікації, обміну досвідом та взаємодопомоги, посилюючи кризу довіри і змушуючи більшість громадських організацій або призупинити діяльність, або перейти у дистанційний режим. Завданнями проєкту є впровадження інструментів civic tech, а саме: «Відкрите місто», «Місцеві петиції», «Громадський бюджет», «Консультації з громадськістю» та «Свої» — чат-бот твоєї громади» на місцевому та регіональному рівнях, а також підвищення обізнаності та залученості громадськості до їх використання із поширенням кращих практик.
«Для участі в проєкті через конкурс було відібрано 30 громад-учасниць майже з усіх регіонів України. Основними критеріями відбору були: кількість населенням до 50 тисяч осіб та активна взаємодія з місцевими представниками організацій громадянського суспільства та бізнесу», — повідомляють в пресслужбі Асоціації міст України.
Проєкт «Civic tech — інструмент якісної взаємодії» реалізується Асоціацією міст України та ГО «Стратегії розвитку громад» у межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.