Що приховує закинута школа на Павленках. Екскурсія (фото, відео)

Будівля колишньої вечірньої школи на Павленківській площі пустує майже 15 років. Нині її за понад два мільйони гривень планує викупити підприємець і депутат Полтавської облради Олег Хардін. Він провів для «Полтавської хвилі» екскурсію приміщенням і поділився планами на майбутнє. Деталі — у матеріалі.

З 2009 року будівля пережила понад півтора десятка пожеж. До того, як приміщення почали орендувати, у ньому жили безхатьки.

«Коли я перший раз сюди зайшов… Я не можу передати ці емоції, але уявіть рівень вікон на першому поверсі. Сміття було приблизно по рівень підвіконня», – розповів Олег Хардін.
poltavska-khvilia_xcwi/wuBvpbtSg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/dxjvtbtSR.jpeg

Підприємець розповів, що люди називали приміщення «звалищем у центрі міста» та просили щось із ним зробити. З 2017 року тут встановили вікна, аби зберегти фасадну стіну школи, та двері, щоб обмежити доступ людей до приміщення.

«Було витрачено, точну цифру сказати не можу, але це точно понад мільйон гривень і постійно щороку якісь дрібниці додавалися. Бо там десь треба було укріпити, там прибрати. Знаєте, власник будівлі чи орендар має слідкувати за благоустроєм довкола», – розповів підприємець про облаштування приміщення.
poltavska-khvilia_xcwi/Sqf2tbtSg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/8cXOpxpIR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/pJRKpxtIg.jpeg

За словами Хардіна, місцеві зносили багато сміття до школи. Інколи залишали прямо на вулиці біля будівлі. Його прибирають щороку. Нерідко невідомі відгинають металеві листи, які перекривають доступ до приміщення чи зривають решітки та намагаються залізти всередину.

Реставруватимуть будівлю чи зноситимуть — наразі невідомо.

Це залежить лише від висновків фахівців, які проводитимуть необхідні експертизи: огляд фундаменту під несучими стінами, огляд стану конструкцій будівлі, а також аналіз ґрунтів. Вже від цих напрацювань залежатимуть подальші кроки щодо робіт у приміщенні.

poltavska-khvilia_xcwi/CSNFpbpIg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/dG1KpbpSR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/RryKpxtIg.jpeg

У майбутньому в будівлі хочуть створити шаховий гурток для дітей, який ті зможуть відвідувати безоплатно, музей-кімнату відомого громадського діяча та першого міністра освіти часів УНР Івана Стешенка й хостел. Ескізні пропозиції напрацюють вже після огляду будівлі фахівцями.

«Коли ми дивимося на фасад і йде розмова про будівлю, то виникає враження, начебто, тут дійсно класний об’єкт. Але коли зайти сюди, подивитися й оцінити насправді, то тоді питання: а може дійсно вигідніше було його ще в 17-му році продати, щоб тут вже відбувалися певні дії, які приносили б місту податки, заробітні плати людям, щоб наповнювався бюджет? Місто виграло б набагато більше. А так ми втратили трошки часу, але кроки щодо відновлення даного об’єкту вже можемо починати робити», – додав Хардін.
poltavska-khvilia_xcwi/xQ0ppxtSg.jpeg

Раніше ми показували, як виглядає будівля кінотеатру Котляревського після консерваційних робіт.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця

Ще з рубрики: "Відео"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар