Що відомо про забудову Пушкарівських ставків у Полтаві
Наприкінці вересня у місцевому Instagram-пабліку опублікували світлини з Пушкарівських ставків. На них видно, що поблизу водойм невідомі розпочали забудову. «Полтавська хвиля» навідалася до ставка та спробувала з'ясувати, що будують і чи контролює це міська влада.
У дописі про забудову вказали, що невідомі знищують зелені насадження у межах охоронної смуги до ставка, руйнуючи ґрунтовий покрив, зводять фундамент і котедж.
«Нам невтямки, чому досі не затверджені межі зелених зон міста й те, що мало б бути недоторканим, зараз нахабно рубають і привласнюють, користуючись нагодою. Прикро, що найбільша в середмісті Полтави рекреаційна зона роздається направо-наліво, хоча мала б бути ландшафтним, природним, історичним парком з чіткими межами та охоронним статусом. Чому?», — запитує автор допису.
Отже, що вдалося з'ясувати.
Будівництво біля ставка дійсно є
За кілька тижнів забудова виросла зі звичайних балок та стовпчиків до майже повноцінного фундаменту. Будівельники активно працюють над новою будівлею, відступаючи трохи вбік від берегової лінії ставка. Нам вдалося поспілкуватися з робітниками, однак сказали вони небагато.
— Що будуєте?
— Що-що, будинок.
— А чий? Будівництво заважає, шумите.
— Не знаємо. Басейнами ця людина займається.
— То тут і басейн буде?
— Ну щось таке.
— А довго ще будувати будете?
— У березні відкриємось.
Що говорить влада
Під публікацією про забудову ставка в Instagram, люди неодноразово зверталися до очільниці міста Катерини Ямщикової, а також її чоловіка та депутата Полтавської міськради Вадима Ямщикова.
Однак, пані Катерина не відреагувала. Після нашого звернення безпосередньо до очільниці міста, Ямщикова зауважила, що поки не знає про ситуацію із забудовою поблизу ставків. За майже три тижні нам так і не вдалося отримати особисто її коментар.
Тоді журналісти звернулися до першого заступника міського голови Валерія Пархоменка. Посадовець зазначив, що будинок поблизу водойми будують на оформленій землі.
«У людей є документи на цю землю. Там оформлені земельні ділянки під котеджну забудову. Це було оформлено давно», — пояснив Пархоменко.
«Він то будує, але ж там немає ні комунікацій, ні води, ні водовідведення, ні електроенергії. Можливо це він перший, а потім ще хтось зробить. Дороги ж туди також немає, серед поля це все. Коли давали їм той дозвіл, то певні служби ж досліджували ці землі. Біля ставка воно, так, але не входить у зону, скажемо так, що вони близько до нього», — додав чиновник.
Також Пархоменко зауважив, що межі забудови перевіряли, а будує котедж на тій ділянці фізична особа. Документи у посадовця, за його словами, є, однак журналістам він їх не надав.
«Ці ділянки ж перепродавали. Мені показували фотографії договорів купівлі-продажу. Там стандартна система: десять соток під житлову забудову», — додав перший заступник міського голови.
За генпланом поблизу ставка розташована зона забудови
Згідно з генеральним планом Полтави від квітня 2020 року, будівництво розташоване поблизу зони зелених насаджень загального користування. Відразу за цією зоною розташовані зони багатоквартирної малоповерхової та високоповерхової забудов. У відповіді на наш запит Управління з питань містобудування та архітектури зазначило, що схема внесення змін до генплану міста — актуальна.
Головний архітектор міста Микола Шевельов повідомив, що при внесенні змін до генплану міста враховували містобудівну документацію про зміну меж міських територій. Також в Управлінні архітектури додали, що для врахування інтересів містян під час розробки змін до генплану, проводили громадські слухання.
Зона забудови — біля ставка, коментарі влади — відсутні
Врешті міськрада повідомила, що працівники інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним і санітарним станом міста, виїхавши на місце забудови, перевіряли її. Вони ж і з'ясували, що будівельники виконують роботи на приватній ділянці, яка має цільове призначення для будівництва та обслуговування житлового будинку.
Орієнтуючись на генплан, можна сказати, що хай би що не зводили будівельники, зони багатоквартирної та малоквартирної забудов відразу за зеленою зоною дають їм право виконувати свою роботу. Однак, питання полягає у тому, як керівництво міста дозволило розташувати зони забудови відразу за зонами зелених насаджень? Генплан Полтави потребує дійсно якісних змін та перегляду, аби такі ситуації не повторювалися.
Як громадськість, так і журналістів, влада міста ігнорує. Від моменту оприлюднення перших світлин з місця забудови пройшов понад місяць. За цей час забудову так і не припинили, а містяни не отримали ніяких пояснень.
Робота над цим матеріалом стала можливою завдяки проєкту Fight for Facts, що реалізується за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.