Штрафи та ув'язнення «за дрова»: міфи про новий закон, яким каратимуть не всіх

Днями в соцмережах набув розголосу законопроєкт №9665. Він передбачає штрафи чи ув'язнення за незаконне перевезення, зберігання, збут дерев без документів, що підтверджують законність їхнього походження. Українці по-різному відреагували на нього. Розказуємо, що насправді він передбачає і хто підлягатиме під його дію.

poltavska-khvilia_xcwi/URzSWkGHR.webp
Фото ілюстративне

На офіційному вебпорталі парламенту України повідомили, що незаконне перевезення, продаж чи зберігання деревини каратиметься штрафом від 510 грн до 15 тис. 300 грн. Окрім того, Закон доповнили новою статтею, яка передбачає:

  • штраф від 34 тис. грн за зберігання дров, які коштують до 30 тис. грн;
  • від п'яти до семи років ув'язнення, якщо дрова коштують понад 30 тис. грн.

Більшість користувачів соцмереж сприйняли ці доповнення, як покарання для всіх, навіть для українців, які заготовляли дрова для опалення своїх будинків.

poltavska-khvilia_xcwi/PezWRkMHR.png
Скриншот з «Європейської правди»
poltavska-khvilia_xcwi/AGaJgzGNg.jpeg
Скриншот з «Х»
poltavska-khvilia_xcwi/d4FxRzMNR.jpeg
Скриншот з «Х»

Як насправді?

За словами речниці політичної партії «Слуга народу» Юлії Палійчук, один зі співавторів законопроєкту нардеп Максим Павлюк зауважив, що проєкт закону стосується «чорних лісорубів», а не жителів, які зберігають дрова вдома.

Депутат зазначив, що люди, які зберігають вдома 30 м куб. сосни, або 15 м куб. дуба не нестимуть за це відповідальності. Павлюк додав, що законопроєкт стосується незаконних пилорам та покликаний зупинити незаконні вирубки лісів.

«Для звичайних домогосподарств, які не займаються переробленням чи продажем деревини у промислових масштабах, законопроєкт не матиме значення. Навіть якщо хтось, розуміючи складність ситуації, невизначеність в енергетиці, заготував на зиму більше, немає причин перейматися», — говорить Павлюк

Депутат аргументував це тим, що правоохоронці не мають права вимагати документи на дрова, які придбали до набрання законом чинності.

Що далі?

Наразі законопроєкт на підписі Володимира Зеленського. Якщо Президент матиме до деяких пунктів зауваження — поверне його на доопрацювання.

Раніше ми розповідали, як працює Закон щодо підвищення ефективності укладення угод про визнання винуватості.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар