Сотня, яка врятувала Україну: полтавці про героїв Майдану

20 лютого українці відзначають День пам'яті Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя на Майданах у Києві й по всій країні під час Революції Гідності. Саме в проміжку між 18 та 21 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану.

Наразі вважається, що під час революційних подій зими 2013-2014 років від рук правоохоронців та найманців режиму Януковича померли щонайменше 105 людей. Їх називають Небесною Сотнею.

poltavska-khvilia_xcwi/usJ9lpBng.webp
Фото: ілюстративне

Серед загиблих майданівців були також і уродженці Полтавщини: кременчуківець Ігор Сердюк та гребінківець Андрій Черненко. Ми запитали юних полтавців, що вони знають про Революцію Гідності, а полтавських учасників Майдану - про їхні спогади і сьогоднішні оцінки тих подій.

21 лютого 2014 влада України юридично визнала загиблих мітингувальників Майдану жертвами. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими майданівцями. Щоб увіковічнити пам'ять про активістів, які фактично беззбройні йшли проти силовиків режиму Януковича, у промовах їх назвали «Небесною Сотнею».

Той, хто був на Майдані у Києві, більше ніколи не зможе забути звук набату, в який били у дзвони Михайлівського Золотоверхого монастиря, який підіймав увесь Київ на допомогу. Вперше з 1240 року. Нині той передзвін нагадує кожному чому та навіщо українці вийшли на Майдан, скількох життів це коштувало нації та чому не можна зрадити пам'ять тих, хто поліг за майбутній розвій України, аби смерть їхня не була даремна.

Нагадаємо про головну справу Майдану: досі не покарані винні у розстрілах жителів.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар