Справи сімейні: хто отримає спадщину, якщо не існує заповіту?

Громадяни, які вперше виступають у ролі потенційних спадкоємців, можуть зіштовхнутися з низкою нагальних юридичних питань.

Деякі з таких питань — хто має право на прийняття спадщини та в якому порядку проводиться передача майна.

В Україні процедура спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Якщо існує заповіт — питань по спадкоємцях немає. Адже все нотаріально засвідчено. Якщо ні — спадкування відбувається за чергою.

  • І черга — діти померлого, у тому числі зачаті за життя та народжені після його смерті; той з подружжя, який його пережив; батьки.
  • ІІ черга — рідні брати та сестри; його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.
  • ІІІ черга — рідні дядько та тітка.
  • ІV черга спадкоємців — особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років.
  • До V черги спадкоємців належать всі інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, при цьому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня. Також у п’яту чергу спадкоємців включають утриманців спадкодавця, які не були членами його сім’ї.

Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття та у випадку зміни черговості одержання права на спадкування.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Сім'я і дім"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар