Судячи з оборонних бюджетів, які не дотягують навіть до 2% ВВП, країни НАТО готуються до війни лише на словах

Видання Politico констатує: лише сім із 30 країн-членів НАТО у 2022 році витратили на оборону щонайменше 2% свого ВВП.

poltavska-khvilia_xcwi/LrhvTSfVg.jpeg

Це свідчить про те, що навіть війна в Україні й потенційне пряме зіткнення з росією не змогли підштовхнути найбільші держави Європи до досягнення цільових показників витрат на оборонний сектор.

Відповідно до звіту НАТО, опублікованого у вівторок, усі найбільші економіки європейського континенту не досягли спільної мети — витрачати мінімум 2% ВВП на оборону.

Так, якщо взяти найбільші економіки континенту, то Німеччина заклала на оборонний сектор 1,49% ВВП, Італія — 1,51%, а Франція — 1,89%. Динаміку витрат на оборонний сектор по роках можна переглянути в таблиці видання Politico.

poltavska-khvilia_xcwi/Hf_STIfVR.png

Цифри показують, що хоча союзники й почали “вливати” у свої війська значно більше грошей, більшість з них значно відстають від цільових витрат альянсу, встановлених у 2014 році — витрачати на оборону 2% ВВП протягом десятиліття.

З 30 членів НАТО лише Греція, Польща, країни Балтії, Велика Британія та Сполучені Штати минулого року витратили понад 2% свого ВВП на оборону, як можна зрозуміти зі щорічного звіту генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.

Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас, чия країна минулого року досягла показника 2,12%, заявила у вівторок, що вона була «дуже шокована», аналізуючи інформацію про те, хто виконує ці програмні домовленості, а хто — ні.

«Думаю, що всі повинні розуміти, знаючи й бачачи, що відбувається в Україні, що у нас немає на це часу», — сказала вона в коментарі Politico.

Водночас у звіті НАТО підкреслюються “позитивні” моменти — що союзники вже витрачають на оборону значно більше, ніж раніше.

«Європейські країни Альянсу та Канада збільшують витрати на оборону восьмий рік поспіль. Загалом за останні вісім років це збільшення додало 350 мільярдів доларів на цей сектор», — йдеться у звіті.

Водночас саме Америка залишається «грошовим мішком» НАТО. Хоча на США припадає 54% економічного виробництва альянсу, на них припадає 70% оборонних витрат, зазначається у звіті. Великобританія натомість покриває, близько 6% загальних витрат альянсу, тоді як Німеччина — близько 5%.

Високопоставлений європейський дипломат, який говорив на умовах анонімності, зазначив, що важлива позитивна динаміка, і що багато союзників мають плани щодо збільшення інвестицій в оборону.

«Деякі країни вже оголосили — щонайменше 2,5%, деякі навіть вище… Є країни, які не досягли цих амбіцій, але принаймні мають план», — зазначив дипломат.

Виступаючи у вівторок, Столтенберг похвалив союзників за прогрес, досягнутий з 2014 року, але сказав журналістам, що нові обіцянки тепер мають перетворитися на реальні гроші, контракти та обладнання.

Як повідомляла “Полтавська хвиля”, потенційні кандидати у президенти США від Республіканської партії з найвищим виборчим рейтингом – колишній президент Дональд Трамп і губернатор Флориди Рон ДеСантіс – чітко дають зрозуміти, що якщо вони потраплять до Білого дому, то можуть суттєво зменшити допомогу Україні зі зброєю та боєприпасами.

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Полтавська хвиля

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар