«Тест-драйв» депутата: як полтавські обранці реагують на звернення громадян

«У нашому дворі на Ціолковського зруйнований дитячий майданчик. Фарба йому вже не допоможе, треба або капітально ремонтувати, або, ще краще, купувати нові гойдалки та гірки. Бо діти можуть покалічитися», «А у нашому дворі побудували стоянку впритул до вікон. Так мало того, шо не дотримані жодні норми, так ще і малолєткі музику прямо у машинах вмикають — жити заважають. Кому скаржитися?». «Рятуйте, прокурор забирає квартиру, а суддя заборонив займатись чорною магією — поділіться номером якогось депутата, що міг би допомогти»...

У «Полтавську Хвилю» регулярно звертаються люди за допомогою: просять зорієнтувати, підказати, до кого звертатися і хто б з представників місцевої влади зміг би допомогти у розв'язанні таких злободенних проблем.

Депутати полтавської міської ради й округи

На останніх виборах прохідний бар’єр у 5% голосів здолали представники 7 політичних партій:

  • «За майбутнє» — 20,38% (10 мандатів);
  • «Слуга народу» — 19,12% (9);
  • «Рідне місто» — 11,98% (6);
  • «Європейська Солідарність» — 11,26% (6);
  • «Опозиційна платформа – За життя» — 7,32% (4);
  • Партія простих людей Сергія Капліна — 5,99% (4);
  • ВО «Свобода» — 5,19% (3 мандати).

Ще кілька років тому у Полтаві обрані депутати закріплювалися за округом. Списки із їхніми прізвищами та приналежністю до округів висіли у приміщенні Полтавської міської ради і кожен житель міста міг піти і дізнатися цю інформацію. Також це було опубліковано і на сайті ПМР.

Коли ми вирішили знайти актуальну інформацію по округах на сайті ПМР, то наштовхнулися на проблему: у відповідному розділі сайту є публікація з назвою «Межі округів», проте після відкриття виявляється, що сторінка — порожня.

poltavska-khvilia_xcwi/XuewJOcng.jpeg
Дізнатись до якого округу належить твій будинок і хто обрався від твого двора наразі неможливо

Як повідомила «Полтавській Хвилі» представниця пресслужби Полтавської міської ради Анна Маковська, потреба у цій інформації відпала, оскільки зараз депутати не закріплені за округами. З цього слідує, що полтавці можуть звернутися зі своєю проблемою до будь-кого з депутатів.

Знайти контактні дані можна прямо на сайті ПМР. Саме за цими номерами та адресами, як вказано на сайті, можна звертатися із запитами. Повний перелік народних обранців з контактами даємо наприкінці матеріалу.

Полтавські депутати: чи готові контактувати

Так, контакти на сайті є, і, в принципі, будь-хто їх може відшукати. Та чи дійсні депутатські номери телефонів та чи готові вони допомогти? Це з’ясувала кореспондентка «Полтавської Хвилі».

poltavska-khvilia_xcwi/IXTw1Oc7R.jpeg
Ппереважно громадські приймальні депутати облаштували в центрі, тож мешканцям околиць на прийом треба буде доїжджати

Серед кожної партії, яка пройшла у міську раду, обрали випадковим чином по одному депутату: Олександр Дедюхін (Європейська Солідарність), Світлана Нестуля (Слуга народу), Мілена Муравенко (За майбутнє), Сергій Каплін (Партія простих людей Сергія Капліна), Євген Момонт (Опозиційна платформа За життя), Тарас Бойко (Рідне місто) та Ігор Скляр (Свобода).

Кожному депутату дзвонили з проханням допомогти. За легендою, кореспондентка — полтавка на ім’я Анастасія, яка проживає на вулиці Ціолковського,43. У її дворі — зруйнований дитячий майданчик. Тут гнилі лавки, старі гойдалки та розламані гірки. Тому треба допомога.

poltavska-khvilia_xcwi/jlynfdc7R.jpeg
Депутат-священник рухає справи

Першому зателефонували Олександру Дедюхіну. На дзвінок він не відповів, проте за кілька хвилин перетелефонував. проблему вислухав і запропонував вихід:

«Давайте ми так зробимо: ви можете написати на мене, як на депутата заяву. А я вже далі буду намагатися пустити її до руху. Щоб ви розуміли, у нашому місті половина дитячих майданчиків не стоять ні в кого на балансі. Частково їх ремонтують, а частково лишають без уваги. Я не обіцяю, що ваш майданчик дуже швидко відремонтують, але я хоча б маю пустити цю справу в рух. Звертатись до мене на провулок Першотравневий, 3. Перед вашим приходом зателефонуйте, аби я був на місці».
poltavska-khvilia_xcwi/asdvfdc7g.jpeg
Захисник простих людей слухавку так і не взяв

Наступним зателефонували Сергію Капліну. Проте депутат, який заявляв про те, що він на зв’язку 24/7, скинув виклик і станом на 19:00, на момент виходу матеріалу не перетелефонував.

poltavska-khvilia_xcwi/LeVtBd57g.jpeg
Депутат без фракції слухавку взяв

Далі у черзі — дзвінок депутату від «ОПЗЖ» Євгену Момонту. Той відповів майже одразу:

«Давайте я зараз вас сконтактую з моїм помічником Віталієм, він теж депутат Шевченківської райради. Розкажіть йому про проблему, скажіть, що від мене. А далі ми зробимо від мене звернення на міського голову та заступника голови з питань ЖКГ. І спробуємо вирішити це питання. Добре?»
poltavska-khvilia_xcwi/STSoBOcng.jpeg
Мілена Муравенко: у цьому році точно ні

Наступним став дзвінок Мілені Муравенко. Жінка теж відповіла:

«Я ваш район добре знаю. Неподалік від вашого будинку я хотіла поставити великий спортмайданчик. Проте там, де збиралася, не можна, бо там пролягають комунікації. Там багато будинків, немає майже доріг, тож у районі якраз хотіли поставити майданчик. Щодо саме дитячих майданчиків — у цьому році точно ні, хіба, можливо, будуть кошти на літо-весну наступного року».
poltavska-khvilia_xcwi/wmfaBOcnR.jpeg
Світлана Нестуля боїться допомагати людям з "чужих" округів

Слідом зателефонували Світлані Нестулі:

«Це не мій виборчий округ, я не знаю, чи я маю право вмішуватися у округ іншого депутата. Хоча зараз ми не закріплені за конкретним, і маємо бути депутатами всього міста, я обиралася від іншого округу, і я не знаю, хто там депутат. Не хочу від нього претензій. Але я вас почула. У мене працює громадська приймальня кожного першого і третього понеділка щомісяця. Напишіть письмове звернення і приходьте. Адреса — Коваля,3, перший поверх, 102 аудиторія. Цього понеділка — прийом після 15:00. Але ви маєте розуміти: цього року вже ніхо нічого не зробить, коштів вже немає. Але на наступний рік це можна закласти у бюджет».
poltavska-khvilia_xcwi/DRsLBd57g.jpeg
Свободівці пропонують звертатись до партій з коаліції

І наостанок зателефонували Ігорю Скляру та Тарасу Бойко. Спершу не відповіли обидва. Проте через кілька хвилин зателефонував Ігор Скляр. Вислухавши легенду, він відповів:

«Як депутат єдине, як я бачу вирішення, це написати звернення на міського голову. Це в його повноваженнях надати відділу ЖКГ, аби вони визначили, проводити ремонт чи встановити новий. Ви можете написати колективне звернення, зібрати підписи у мешканців та занести у міську раду. можете паралельно когось підключити з депутатів. Рекомендував би звернутися до когось з «ЄС». Вони зараз фактично в коаліції з міським головою, тож можуть допомогти вирішити».

Замість висновків

Як показує наша перевірка, на сайті вказані правильні контакті номери, тож полтавці можуть їх легко відшукати. Також депутати йдуть на контакт і майже всі принаймні пропонують шляхи вирішення проблеми. Нижче наводимо перелік усіх депутатів, з контактами та адресами і часом приймалень. Туди можна прийти на прийом та передати особисте чи колективне звернення. Шаблону такого документу немає, депутати говорять, що оформити письмову заяву на ім'є обранця можна в довільному порядку. Обов'язково треба лише чітко описати проблему та вказати контакти для зворотного зв'язку.

Артеменко Олександр Степанович

poltavska-khvilia_xcwi/FYXiaOcng.jpeg

Обраний від політичної партії «Партія простих людей Сергія Капліна» Телефон: 050-941-2582 Електронна адреса: oleksandrartemenko70@gmail.com Прийом громадян: кожен другий вівторок місяця з 13.00 до 15.00, Полтавська міська рада, вул. Соборності, 36, каб. 154

Бабіч Катерина Леонідівна

poltavska-khvilia_xcwi/Z__iad5nR.jpeg

Обрана від політичної партії «Слуга народу» Телефон: 066-321-7044 Електронна адреса: katerina07.12.90@gmail.com Прийом громадян: щосереди, з 17.30 до 19.00, вул. Раїси Кириченко, буд. 4

Бойко Тарас Григорович

poltavska-khvilia_xcwi/hBuiaOc7R.jpeg

Обраний від політичної партії «Рідне місто» Телефон: 050-988-4319 Електронна адреса: boyko@ridne-misto.org Прийом громадян: кожного третього понеділка, з 15.00 до 17.00, м. Полтава, вул. Дмитра Коряка, буд. 5

Бражник Юрій Юрійович

poltavska-khvilia_xcwi/2oXiad57R.jpeg

Обраний від політичної партії «Слуга народу» Телефон: 050-034-2342 Електронна адреса: sluga.pl@gmail.com Прийом громадян: кожен перший та третій четвер місяця з 17.00 до 19.00,м.Полтава, вул.Соборності, 62 (попередній запис за телефоном : 0800-33-9747)

Бублик Юрій Васильович

poltavska-khvilia_xcwi/JbXm-Oc7R.jpeg

Обраний від політичної партії ВО «Свобода» Телефон: 067-574-0556 Електронна адреса: yurii_bublyk@ukr.net Прийом громадян: щопонеділка, з 10.00 до 12.00, м.Полтава, вул. Стрітенська, 42 (попередній запис телефоном: 097-027-5385).

Булат Віктор Євгенович

poltavska-khvilia_xcwi/8-uiadc7R.jpeg

Обраний від політичної партії «За майбутнє» Телефон: 067-531-6566 Електронна адреса: bulatpoltava@gmail.com Прийом громадян: кожного другого вівторка, з 12.00 до 14.00, м. Полтава, Майдан Незалежності, буд. 1-Б

Венгровський Максим Васильович

poltavska-khvilia_xcwi/IPXi-d57R.jpeg

Обраний від політичної партії «Рідне місто» Телефон: 067-173-3305 Електронна адреса: vengrovskiy@ridne-misto.org Прийом громадян: кожного четвертого четверга, з 16.00 до 18.00, м. Полтава, вул. Дмитра Коряка, буд. 5

Волков Едуард Костянтинович

poltavska-khvilia_xcwi/HBXiaO5ng.jpeg

Обраний від політичної партії «Рідне місто» Телефон: 099-189-9535 Електронна адреса: volkov@ridne-misto.org Прийом громадян: кожного першого понеділка, з 16.00 до 18.00, м. Полтава, вул. Дмитра Коряка, буд. 5

Годяк Тетяна Олександрівна

poltavska-khvilia_xcwi/IoXi-d57g.jpeg

Обрана від політичної партії «Опозиційна платформа «За життя» Телефон: 095-434-9803 Електронна адреса: godyak.t@ukr.net Прийом громадян: кожної останньої середи, з 13.00 до 15.00, за попереднім записом по телефону 095-434-98-03.

Гонтовий Сергій Анатолійович

poltavska-khvilia_xcwi/RYXiaO57g.jpeg

Обраний від політичної партії «За майбутнє» Телефон: 099-765-7006 Електронна адреса: stdesign.pl@gmail.com Прийом громадян: кожної другої середи, з 16.00 до 18.00, м. Полтава, Майдан Незалежності, буд. 1-Б

Городчаніна Юлія Валеріївна

poltavska-khvilia_xcwi/tsli-O57R.jpeg

Обрана від політичної партії «Європейська солідарність» Телефон: 066-628-3054 Електронна адреса: horodchanina@gmail.com Прийом громадян: кожного першого та третього вівторка, з 15.00 до 18.00, м. Полтава, вул. Стрітенська, 19 а, офіс 1 (приміщення ГО "Нова Полтава")

Дедюхін Олександр Сергійович

poltavska-khvilia_xcwi/0-Xmadcng.jpeg

Обраний від політичної партії «Європейська солідарність» Телефон: 050-578-2650 Електронна адреса: strierej@gmail.com Прийом громадян: кожної другої і четвертої п'ятниці, з 10.00 до 12.00, м. Полтава, проспект Першотравневий, буд. 3 (приміщення Свято-Миколаївського храму ПЦУ)

Деркач Оксана Антонівна

poltavska-khvilia_xcwi/MJXiadcnR.jpeg

Обрана від політичної партії «Опозиційна платформа «За життя» Телефон: 050-726-7086 Електронна адреса: oderkacz@ukr.net Прийом громадян: кожного другого понеділка, з 17.00 до 19.00, м. Полтава, вул. Пушкіна, 88, офіс «Опозиційна платформа «За життя»»

Дикань Євген Олександрович

poltavska-khvilia_xcwi/dfXmaO5nR.jpeg

Обраний від політичної партії «За майбутнє» Телефон: 066-827-7797 Електронна адреса: pidpr.poltava@gmail.com Прийом громадян: кожної третьої п'ятниці, з 9.00 до 11.00, м. Полтава, Майдан Незалежності, буд. 1-Б

Діденко Іван Володимирович

poltavska-khvilia_xcwi/N1uiadcnR.jpeg

Обраний від політичної партії «За майбутнє» Телефон: 098-697-6875 Електронна адреса: didenko.ivan@ukr.net Прийом громадян: кожного другого вівторка, з 16.00 до 18.00, за попереднім записом по тел. 098-697-6875, м. Полтава, Майдан Незалежності, буд. 1-Б

Дрюк Оксана Володимирівна

poltavska-khvilia_xcwi/LAum-dcnR.jpeg

Обрана від політичної партії «Європейська солідарність» Телефон: 095-539-5517 Електронна адреса: o.dryuk.es@gmail.com Прийом громадян: кожну останню п'ятницю, з 15.00 до 18.00, м. Полтава, вул. Соборності, б. 50, оф.35 (приміщення Громадської приймальні Полтавської ТО Політичної партії «Європейська Солідарність»)

Еренбург Ігор Юрійович

poltavska-khvilia_xcwi/sAuiad57g.jpeg

Обраний від політичної партії «За майбутнє» Телефон: 050-308-4088 Електронна адреса: mabat7777@gmail.com Прийом громадян: кожної другої п'ятниці, з 14.00 до 16.00, м. Полтава, Майдан Незалежності, буд. 1-Б

Івахов Олександр Володимирович

poltavska-khvilia_xcwi/Siui-O57g.jpeg

Обраний від політичної партії «Європейська солідарність» Телефон: 067-974-8700 Електронна адреса: pl.deputat@gmail.com Прийом громадян: кожен другий і четвертий понеділок з 11.00 до 13.00, м. Полтава, вул. Соборності, б. 50, оф.35 (приміщення Громадської приймальні Полтавської ТО Політичної партії «Європейська Солідарність»)

Іващенко Сергій Васильович

poltavska-khvilia_xcwi/2_lmaOc7g.jpeg

Обраний від політичної партії «Слуга народу» Телефон: 067-530-0222 Електронна адреса: isv.kpp@gmail.com Прийом громадян: кожен другий і четвертий четвер місяця 17.00-19.00,м.Полтава,вул.Соборності, 62 (попередній запис за телефоном : 0800-33-9747)

Калуцький Олександр Вікторович

poltavska-khvilia_xcwi/MLXm-dcnR.jpeg

Обраний від політичної партії «За майбутнє» Телефон: 050-346-6075 Електронна адреса: aleksandr.kalutckiy@gmail.com Прийом громадян: кожного другого четверга, з 13.00 до 15.00, м. Полтава, Майдан Незалежності, буд. 1-Б

Каплін Сергій Миколайович

poltavska-khvilia_xcwi/fxuiaO57g.jpeg

Обраний від політичної партії «Партія простих людей Сергія Капліна» Телефон: 067-540-7096 Електронна адреса: profspilka1512@gmail.com

Каплін Владлена Олександрівна

poltavska-khvilia_xcwi/ql_m-Oc7g.jpeg

Обрана від політичної партії «Партія простих людей Сергія Капліна» Телефон: 096-182-1898 Електронна адреса: vlada.spivak777@gmail.com Прийом громадян: кожен перший понеділок місяця з 13.00 до 15.00, Полтавська міська рада, вул. Соборності, 36, каб. 155

Карпов Андрій Анатолійович

poltavska-khvilia_xcwi/HC_m-dcnR.jpeg

Обраний від політичної партії «Європейська солідарність» Телефон: 098-698-4444 Електронна адреса: andriypoltava@gmail.com Прийом громадян: кожен перший понеділок, з 10.00 до 11.00, м. Полтава, вул. Соборності, 36, кім. 241

Кислов Ігор Миколайович

poltavska-khvilia_xcwi/5-um-O5nR.jpeg

Обраний від політичної партії «Партія простих людей Сергія Капліна» Телефон: 099-624-0309 Електронна адреса: foxit2017@icloud.com Прийом громадян: кожна середа з 9.00 до 12.00, м.Полтава, Майдан Незалежності,24, Шахово-шашковий клуб, 2 поверх.

Климко Ірина Григорівна

poltavska-khvilia_xcwi/DAXm-dc7g.jpeg

Обрана від політичної партії «За майбутнє» Телефон: інформація відсутня Електронна адреса: irinaklimko@ukr.net Прийом громадян: кожного третього четвера, з 14.00 до 16.00, м. Полтава, Майдан Незалежності, буд. 1-Б

Костенко Юлія Миколаївна

poltavska-khvilia_xcwi/oxumad5ng.jpeg

Обрана від політичної партії «Європейська солідарність» Телефон: 050-533-1604 Електронна адреса: juliasowelu@gmail.com Прийом громадян: кожної другої і четвертої середи, з 11.00 до 13.00, м. Полтава, вул. Стрітенська,19а, оф.1 (приміщення Громадської приймальні Полтавської ТО Політичної партії «Європейська солідарність»)

Лоза Вікторія Володимирівна

poltavska-khvilia_xcwi/E-umadc7g.jpeg

Обрана від політичної партії «Рідне місто» Телефон: 066-299-4071 Електронна адреса: loza@ridne-misto.org Прийом громадян: кожної першої середи, з 16.00 до 18.00, м. Полтава, вул. Дмитра Коряка, буд. 5

Марюхненко Сергій Валерійович

poltavska-khvilia_xcwi/0xum-d5nR.jpeg

Обраний від політичної партії «Слуга народу» Телефон: 066-971-9353 Електронна адреса: maryuhnenko.dep@gmail.com Прийом громадян: кожного останнього четверга з 16.00 до 18.00, за попереднім записом за тел. 066-971-9353

Матвійчук Юліан Олександрович

poltavska-khvilia_xcwi/u1XiaOc7R.jpeg

Обраний від політичної партії ВО «Свобода» Телефон: 050-555-1467 Електронна адреса: julianflavius@gmail.com Прийом громадян: щочетверга, з 15.00 до 17.00, м. Полтава, Соборний майдан 15, офіс ВО «Свобода»

Момонт Євген Андрійович

poltavska-khvilia_xcwi/ywli-dcnR.jpeg

Обраний від політичної партії «Опозиційна платформа «За життя» Телефон: 073-777-5999 Електронна адреса: opzz-momont_ea@ukr.net Прийом громадян: остання п'ятниця місяця, з 9.00 до 10.00, м. Полтава, пров. Клубний, 4, каб.7.

Муравенко Мілена Віталіївна

poltavska-khvilia_xcwi/MClm-dcnR.jpeg

Обрана від політичної партії «За майбутнє» Телефон: 066-007-8555 Електронна адреса: milena.muravenko@gmail.com Прийом громадян: кожної третьої п'ятниці, з 9.00 до 11.00, м. Полтава, Майдан Незалежності, буд. 1-Б

Нестуля Світлана Іванівна

poltavska-khvilia_xcwi/xLXm-d57R.jpeg

Обрана від політичної партії «Слуга народу» Телефон: 099-944-3656 Електронна адреса: snestulya@gmail.com Прийом громадян: кожного першого та третього понеділка, з 15.00 до 18.00, м. Полтава, вул. Коваля, 3, каб. 505

Ніколаєнко Євген Анатолійович

poltavska-khvilia_xcwi/gAuiad57R.jpeg

Обраний від політичної партії «Рідне місто» Телефон: 067-532-9333 Електронна адреса: nikolaenko@ridne-misto.org Прийом громадян: кожної третьої п'ятниці, з 16.00 до 18.00, м. Полтава, вул. Дмитра Коряка, буд. 5

Пілатова Марина Василівна

poltavska-khvilia_xcwi/XYumadc7R.jpeg

Обрана від політичної партії «Слуга народу» Телефон: інформація відсутня Електронна адреса: maryna.pilatova@ukr.net Прийом громадян: кожного третього вівторка, з 15.00 до 18.00, м. Полтава, вул. Сковороди, 2 В (вхід з вул. Козака), тел. прийм. +38066 960 94 68

Поліщук Денис Володимирович

poltavska-khvilia_xcwi/Poui-d57R.jpeg

Обраний від політичної партії «За майбутнє» Телефон: 050-930-0393 Електронна адреса: polischuk4144@gmail.com Прийом громадян: щосереди, з 16.00 до 17.00, м. Полтава, пров. Чайковського, 5

Скляр Ігор Дмитрович

poltavska-khvilia_xcwi/rhXm-dcnR.jpeg

Обраний від політичної партії ВО «Свобода» Телефон: 095-127-5029 Електронна адреса: otaman.chornyj.lev@gmail.com Прийом громадян: щочетверга, з 14.00 до 17.00, м. Полтава, Соборний майдан 15, офіс ВО «Свобода»

Соліман Маріанна Хайдарівна

poltavska-khvilia_xcwi/0Tum-Oc7R.jpeg

Обрана від політичної партії «За майбутнє» Телефон: 097-277-0007 Електронна адреса: marianna_soliman@hotmail.com Прийом громадян: (за попереднім записом за телефоном 097-277-000-7)

Удовіченко Олександр Васильович

poltavska-khvilia_xcwi/0u_iad5ng.jpeg

Обраний від політичної партії «Рідне місто» Телефон: 067-530-7200 Електронна адреса: udovichenko@ridne-misto.org Прийом громадян: кожної другої середи, з 15.00 до 17.00, м. Полтава, вул. Дмитра Коряка, буд. 5

Чміль Віктор Іванович

poltavska-khvilia_xcwi/J1um-d5nR.jpeg

Обраний від політичної партії «Опозиційна платформа «За життя» Телефон: 050-327-8494 Електронна адреса: chif@vorskla.pl.ua Прийом громадян: кожного останнього четверга, з 16.00 до 18.00, м. Полтава, вул. Пушкіна, 88, «Опозиційна платформа «За життя»

Ямщиков Вадим Вікторович

poltavska-khvilia_xcwi/8X_maOc7g.jpeg

Обраний від політичної партії «Слуга народу» Телефон: 066-274-1077 Електронна адреса: vadim.yamshchikov@gmail.com Прийом громадян: щочетверга, з 16.00 до 18.00, вул. Раїси Кириченко, буд. 4

Янко Євгенія Сергіївна

poltavska-khvilia_xcwi/x-XiaO5ng.jpeg

Обрана від політичної партії «Слуга народу» Телефон: 050-166-5799 Електронна адреса:1e.j@ukr.net Прийом громадян: кожного першого понеділка з 9.00 - 11.00, м.Полтава, вул. Половки 72.

Ярмолюк Антон Сергійович

poltavska-khvilia_xcwi/fJXm-dcng.jpeg

Обраний від політичної партії «Слуга народу» Телефон: інформація відсутня Електронна адреса: anton270482@outlook.com

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар