Третя хвиля пандемії наступає: чому коронавірус знову шириться

Світ перебуває на початковому етапі третьої хвилі пандемії.

Про це заявив Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреїсус.

Разом із тим, як у Європі та Північній Америці зростали показники вакцинації, ми спостерігали стійке зниження кількості захворювань і смертності. На жаль, зараз ці тенденції змінилися, і ми перебуваємо на ранніх стадіях третьої хвилі, – сказав Гебреїсус під час засідання комітету ВООЗ із надзвичайних ситуацій.

За його словами, ось уже місяць зростає кількість випадків захворювання Covid-19 по всьому світу. Окрім цього, смертність також знову зростає, а вірус продовжує мутувати.

Наразі варіант Дельта поширений більш як 111 країнах, і ми очікуємо, що незабаром він стане домінуючим штаммом у всьому світі – якщо він ще ним не став, – додав очільник ВООЗ.

Гебреїсус також заявив про те, що Всесвітня організація охорони здоров’я й надалі фіксує нерівність у глобальному розподілі вакцин. Багато країн не отримали жодної, більшість держав не отримали достатньої кількості доз.

У рамках глобальної програми COVAX поставили понад 100 мільйонів доз вакцин, але масштаби постачань занадто малі.

Гебреїсус закликав країни забезпечити вакцинацію принаймні 10% свого населення вже до вересня, 40% – до кінця цього року і 70% – до середини наступного.

Для досягнення цієї мети нам потрібні 11 мільярдів доз. Ми вдячні країнам Великої сімки за заяви про те, що вони пожертвують 870 мільйонів доз іншим – передусім через програму COVAX. Але потрібно набагато, набагато більше.

Очільник ВООЗ також висловив сум щодо того, що багато країн зарано послаблюють карантинні обмеження – це, на його думку, і призводить до поширення Covid-19.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар